Różnica między wioślarzem a rowerem treningowym

Różnica między wioślarzem a rowerem treningowym

Maszyna do wiosłowania i rowerek do ćwiczeń to oba skuteczne sposoby na uzyskanie formy. Główną różnicą pomiędzy nimi jest ich forma. Wiosłowanie wymaga odpowiedniej formy i jest czynnością mało inwazyjną. Jeśli jednak masz problemy z plecami, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu wiosłowania. Dodatkowo, maszyna do wiosłowania nie pozwala na używanie rąk podczas treningu. Oznacza to, że nie jest to dobry wybór dla osób z problemami z plecami.

Rowery szturmowe są bardziej wszechstronne

Rower szturmowy to świetne urządzenie treningowe, ponieważ wykorzystuje całe ciało jednocześnie. Ten rower treningowy to świetny wybór dla osób chcących zbudować mięśnie, spalić tłuszcz i zwiększyć swoją wydolność aerobową. Jest to również świetna opcja dla kondycji metabolicznej, dlatego jest często używany w zawodach CrossFit. Rowery te pozwalają również na trening interwałowy o wysokiej intensywności, który jest świetny do utraty wagi i budowania szczupłego ciała. Rowery szturmowe są na tyle uniwersalne, że mogą pracować nad każdą częścią ciała.

Rower szturmowy jest najlepszy do treningu interwałowego o wysokiej intensywności, ale na rowerze powietrznym można wykonać trening cardio o stałej intensywności. Rower powietrzny symuluje również rzeczywistą pozycję rowerową, podczas gdy ruch wioślarski wymaga, abyś usiadł. Rowery te są również wygodniejsze do siedzenia i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Są one bardziej wszechstronne niż maszyny do wiosłowania. Istnieje wiele różnych stylów rowerów szturmowych i powinieneś rozważyć, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Rowery powietrzne są cichsze

Podczas gdy te dwie maszyny są bardzo podobne, rowery powietrzne mają pewne wyraźne zalety. Nie wymagają one prądu, WiFi ani połączenia z internetem. Rowery powietrzne mają zasilaną bateriami konsolę, która włącza się, gdy pedałujesz. Wioślarze powietrzne, w przeciwieństwie do nich, używają energii elektrycznej. Wiele wioślarzy powietrznych ma konsolę podobną do roweru powietrznego, ale wiele z nich nadal wymaga połączenia z Internetem. Rowery powietrzne są bardziej ciche niż wioślarki i są tańsze.

Zarówno wioślarze, jak i rowery powietrzne są popularne, ale mogą być głośne. Mogą nie być odpowiednim wyborem dla domów z sąsiadami lub wspólnych przestrzeni. Rowery powietrzne są cichsze niż wioślarze i skuteczniej angażują górne partie ciała. Oba rodzaje sprzętu do ćwiczeń mogą zwiększyć wydajność sercowo-naczyniową i zwiększyć moc wyjściową. Ale który jest lepszy dla Ciebie? Ważne jest, aby znać swoje ograniczenia przed zainwestowaniem w urządzenie. I pamiętaj, że zawsze możesz skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania wskazówek.

Wioślarze to bardziej realistyczne tryby ćwiczeń

Jedną z zalet korzystania z wioślarza jest bardziej realistyczny tryb ćwiczeń. Wioślarze wymagają mniej czasu na ustawienie i są bardziej naturalne w dotyku niż rowery. Mają również pięciostopniową procedurę prawidłowego ustawienia, która obejmuje podwójne szyny wykonane z aluminium, aby zapewnić płynny ślizg siedziska. Posiadają również stały system pedałów i ergonomiczny uchwyt zapewniający bezpieczną postawę.

Przed użyciem wioślarza należy rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Staraj się wykonać kilka powtórzeń każdego ruchu przy minimalnym ruchu pleców. Dobrym pomysłem jest również odpowiedni odpoczynek i czas regeneracji. Jeśli twoje mięśnie są zbyt napięte lub zbyt luźne, ryzykujesz kontuzje. Tak więc, najlepiej jest zacząć powoli i pracować do bardziej zaawansowanych treningów. Świetna maszyna do wiosłowania może być świetnym dodatkiem do Twojej domowej siłowni.

HIIT wiosłowanie spala więcej kalorii niż jazda na rowerze

HIIT wiosłowanie i jazda na rowerze zarówno spalają kalorie, ale wiosłowanie ma kilka zalet. Zmusza użytkowników do wykorzystania całego ciała podczas intensywnego treningu. Wiosłowanie wykorzystuje nogi do pchania do tyłu i ramiona do ciągnięcia kierownicy. Oba wymagają krzywej uczenia się. Prawidłowa technika i tempo są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Wioślarstwo i jazda na rowerze w trybie HIIT pracują na serce i spalają kalorie, ale wioślarstwo jest bardziej efektywnym treningiem całego ciała.

Oba ćwiczenia są ukierunkowane na różne części ciała i spalają więcej kalorii. Na przykład jazda na rowerze spala mniej kalorii na początku, ale jest bardziej intensywna na końcu. Można ćwiczyć przez trzydzieści do 45 minut, podczas gdy wiosłowanie może trwać godzinę. Wiosłowanie zapewnia również większe spalanie po treningu niż jazda na rowerze. Jest to lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć. Typowa 155-funtowa osoba, która jeździ na rowerze, spala 298 kalorii w ciągu 30 minut. Natomiast 155-funtowa osoba, która jeździ na rowerze lub wiosłuje przez godzinę, spali ponad 550 kalorii.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Cytaty rowerowe na Instagram
Czytaj Dalej

Cytaty rowerowe na Instagram

Jeśli przepadasz za jazdą na rowerze, musisz poszukać inspirujących rowerowych napisów na Instagram. Możesz je znaleźć, badając różne…
Najtrudniejsze podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najtrudniejsze podróże rowerowe

Wyzwanie rowerowe zaczyna się na plaży nad Oceanem Spokojnym, a kończy na górze Wuling w Chinach. Znane jest…