Podróże rowerowe dla podróżujących samolotem

Podróże rowerowe dla podróżujących samolotem

Większość linii lotniczych pozwala na zabranie roweru na pokład. Są jednak pewne warunki i opłaty z tym związane. Ponadto, może być konieczne zapakowanie roweru w określony sposób. Ogólnie rzecz biorąc, złożenie roweru daje mu większe szanse na przyjęcie. Ponadto, jeśli wybierasz się w długą podróż, złożenie go zmniejszy koszty transportu.

Kolarstwo długodystansowe

Jeśli zawsze chciałeś odbyć jakąś długodystansową podróż rowerem, ale pomysł zabierania roweru w podróż samolotem cię odrzucił, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić zamiast tego. Przede wszystkim spróbuj znaleźć trasę, która będzie dla Ciebie wygodna. Możesz użyć map Google, aby zaplanować swoją podróż. Jest to również świetny sposób na zwalczenie depresji i odkrywanie oszałamiających krajobrazów.

Aby mieć pewność, że będziesz w stanie kontynuować, zaplanuj dzień odpoczynku przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu Twoje ciało będzie miało czas na regenerację i nadrobienie straconych kilometrów. Wiele wypraw rowerowych kończy się niepowodzeniem ze względu na same odległości, a demoralizujące skutki nieosiągnięcia celu mogą być druzgocące. Z tego powodu warto upewnić się, że podczas wycieczki rowerowej weźmiesz trochę wolnego, aby uniknąć stresu związanego z zagubieniem się.

Kolejną ważną kwestią jest to, gdzie trzymać rower podczas lotu. Choć może być kuszące zabranie roweru ze sobą do samolotu, większość ludzi nie będzie w stanie pokonać całej drogi na lotnisko o własnych siłach. Sprawdź również zasady dotyczące bagażu obowiązujące w danej linii lotniczej, aby upewnić się, że zmieścisz w nim swój rower.

Oprócz roweru, powinieneś spakować także jedzenie i przekąski. Przekąski to łatwy sposób na utrzymanie poziomu energii. Możesz wziąć żele energetyczne, flapjacki, batoniki zbożowe i banany, aby utrzymać się pełnym. Pamiętaj jednak, aby unikać słodkich pokarmów, które mogą sprawić, że będziesz chory. Zabierz również gotówkę lub plastik na wypadek konieczności dokonania zakupów lub w nagłych wypadkach. Możesz również spakować kilka saszetek z filtrem przeciwsłonecznym na wypadek poparzenia słonecznego.

Jeśli szukasz sposobu na utrzymanie ciepła podczas długich przejażdżek, rozważ dołączenie do sieci Warm Showers. Sieć ta składa się z wolontariuszy ze społeczności, którzy oferują dom dla rowerzystów wycieczkowych. Pamiętaj też o częstych przerwach i rozprostowaniu nóg.

Płaski teren

Rowery mogą być doskonałym środkiem transportu w przypadku podróży samolotem. Rowery są przeznaczone do różnych terenów i nadają się do różnych podróży, od płaskich po nierówne. W przypadku bardziej nierównego terenu idealne są rowery górskie. Rowery miejskie są jednak mniej wygodne niż górskie, ponieważ mają mniej amortyzatorów i mniejsze opony.

Niskie koszty

Jednym z najlepszych sposobów na przewiezienie roweru za granicę w przystępnej cenie jest podróż samolotem. Istnieje wiele linii lotniczych, które oferują tę opcję i musisz tylko wybrać tę, która pasuje do Twojego budżetu i potrzeb. Niektóre linie lotnicze pozwalają na wniesienie jednego roweru na pokład za darmo. Inne poproszą Cię o uiszczenie opłaty za rower.

Niektóre linie lotnicze pozwolą Ci nawet przewieźć rower w bagażu. Jeśli nie jest to opcja, możesz użyć walizki rowerowej lub torby rowerowej. Możesz również wysłać swój rower do miejsca przeznaczenia, ale ta opcja może być kosztowna. Usługi transportu rowerowego, takie jak Uber, również przetransportują Twój rower.

Rowery są dość duże, więc musisz być pewien, że zmieścisz go w samolocie. Należy również pamiętać, że za bagaż rejestrowany trzeba zapłacić. Jeśli planujesz zabrać rower na pokład samolotu, powinieneś poinformować o tym linię lotniczą, aby mogła zarezerwować dla niego miejsce podczas lotu.

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty lotnicze różnią się w zależności od linii lotniczej, więc upewnij się najpierw, że sprawdzisz w linii lotniczej, którą lecisz, ile waży Twój rower. Może się okazać, że taniej będzie wziąć rower składany niż pełnowymiarowy. Ponadto zapłacisz mniej niż połowę ceny, jeśli będziesz miał więcej bagażu niż zwykle.

Transport roweru w samolotach nie jest tak łatwy, jak się wydaje, ale większość linii lotniczych pozwala zabrać rower na pokład. Upewnij się tylko, że przyjdziesz wcześniej, aby odprawić się na swój lot i wspomnieć, że masz rower. Niektóre lotniska wymagają nadania bagażu nieprzeznaczonego do przewozu, więc pracownik linii lotniczej będzie w stanie powiedzieć Ci, gdzie możesz umieścić swój rower.

Niektóre linie lotnicze akceptują rowery jako część limitu bagażu, podczas gdy inne pobierają opłatę za przewóz roweru na pokładzie. Warto również sprawdzić limit bagażu w danej linii lotniczej przed rezerwacją podróży. Czasami tańsze może być podwyższenie klasy podróży do wyższej niż dodanie dodatkowego bagażu.

Rozpoczęcie podróży

Jeśli chcesz zabrać ze sobą rower w podróż samolotem, możesz zastanawiać się, jak go prawidłowo zapakować. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które mogą ułatwić podróż. Po pierwsze, upewnij się, że pakujesz tylko te przedmioty, które musisz zdjąć z roweru. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest pozostawienie najcenniejszych rzeczy na podłodze w salonie. Jeśli możesz, zapakuj wszystko w kartonowe pudełka lub użyj taśmy pakowej, aby utrzymać wszystko na swoim miejscu.

Linie lotnicze mogą być uciążliwe, ale dobrą wiadomością jest to, że wiele z nich zezwala obecnie na przewóz rowerów w bagażu. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z różnych opłat. Niektóre linie lotnicze pobierają stałą opłatę za przechowywanie rowerów, podczas gdy inne pobierają dodatkowe opłaty za usługę. Ponadto, różne linie lotnicze pobierają różne kwoty za bagaż rejestrowany.

Innym sposobem na bezpieczne wniesienie roweru na pokład samolotu jest wypożyczenie na lotnisku skrzyni rowerowej. Możesz spotkać się z kimś, kto posiada walizki rowerowe i odebrać je z jego firmy. Będziesz również chciał sprawdzić limity bagażowe przed wyjazdem. Upewnij się, że sprawdzisz w swojej linii lotniczej, czy na lotnisku jest specjalne miejsce dla rowerów.

Jak w przypadku każdego innego rodzaju bagażu, będziesz musiał starannie zapakować swój rower. Powinieneś unikać umieszczania go w schowku nad głową. Ponadto, jeśli chcesz zabrać rower do samolotu, powinieneś go owinąć. Niektóre sklepy rowerowe zapakują go dla Ciebie za dziesięć do dwunastu dolarów. W zależności od wielkości roweru, możesz również zdecydować się na samodzielne odwiezienie go na lotnisko. Jeśli masz większy pojazd, możesz być w stanie złożyć tylne siedzenie, tak aby umieścić box na tylnej części samochodu. W przeciwnym razie możesz wynająć dedykowaną firmę zajmującą się transportem rowerów, która zajmie się tym zadaniem za Ciebie.

Gdy masz już gotowy box rowerowy, możesz rozpocząć swoją wycieczkę rowerową z Paryża we Francji i zakończyć ją w Zurychu w Szwajcarii. Po wylądowaniu możesz wrzucić go do kosza i polecieć do domu. Planując wycieczkę rowerową, pamiętaj, aby dokładnie zaplanować i dokładnie zbadać trasę. Dzięki temu cały proces będzie o wiele łatwiejszy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane