Najpiękniejsze podróże rowerowe

Najpiękniejsze podróże rowerowe

Wiele podróży rowerowych jest spektakularnych. Rowerzyści poetycko opowiadają o pięknie drogi. Ale najlepsze podróże to te, które zabierają Cię w miejsca, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe. Poniżej przedstawiamy niektóre z najbardziej spektakularnych podróży rowerowych na całym świecie. To miejsca, które przysięgają rowerzyści.

South Downs Way

South Downs Way to 100-milowa trasa rowerowa, która rozciąga się na południowo-wschodnim wybrzeżu Anglii. Trasa ma niesamowitą historię i jest jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w Wielkiej Brytanii. Szlak jest dobrze oznakowany i prawie w całości poprowadzony poza drogami, głównie starożytnymi kredowymi ścieżkami. Jest również niezwykle malowniczy, ze spektakularnymi widokami na South Downs.

Trasa rozpoczyna się w Buriton i prowadzi w górę grzbietu South Downs. Następnie ledwo schodzi do YHA w Eastbourne. Bądź przygotowany na nagłe zmiany pogody i wypadki po drodze. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu sprzętowi rowerowemu, należy bezwzględnie przestrzegać wskazówek dotyczących trasy.

The South Downs Way to popularna wielodniowa trasa rowerowa. Najłatwiej rozpocząć ją w Eastbourne lub Winchesterze, z których oba mają regularne połączenia kolejowe. Jeśli podróżujesz na rowerze, być może będziesz musiał zarezerwować miejsce do przechowywania roweru z wyprzedzeniem. Trasa jest wymagająca pod każdym względem, a jednocześnie wyrozumiała i satysfakcjonująca.

Blue Ridge Parkway

Wycieczka rowerowa wzdłuż Blue Ridge Parkway to wspaniały sposób na zdobycie rowerowego szlifu. Ta ciągnąca się przez prawie czterysta mil droga łączy Park Narodowy Great Smoky Mountains z Parkiem Narodowym Shenandoah. Chociaż parkway został pierwotnie zaprojektowany, aby wykorzystać ówczesną kulturę samochodową, stał się jedną z najbardziej malowniczych podróży rowerowych w kraju.

Podczas gdy Blue Ridge Parkway był pierwotnie zaprojektowany jako malownicza droga, stał się coraz bardziej popularną trasą rowerową, przyciągając dziesiątki tysięcy rowerzystów każdego roku. Można przejechać na rowerze tylko kilka mil lub odbyć pełną wycieczkę po całej drodze. Na parkwayu jest niewiele pojazdów użytkowych, a sceneria jest zachwycająca.

Rowerzyści powinni być świadomi przepisów drogowych i starać się jeździć na rowerze wcześnie rano lub w dzień o dobrej widoczności. Należy również pamiętać, że parkway jest popularnym miejscem turystycznym i ruch może być duży w weekendy.

Crater Lake Loop

Jedną z najpiękniejszych podróży rowerowych w Stanach Zjednoczonych jest 33-milowa pętla Crater Lake. Ta malownicza trasa rozpoczyna się w siedzibie parku i prowadzi wokół jeziora zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Będziesz uraczony spektakularnymi widokami na jezioro i jego obrzeże. Jednak droga nie jest płaska i wymaga sporej ilości wspinaczki. Na szczęście po drodze można znaleźć kemping, gdzie można zadbać o swój ekwipunek.

Po drodze jest wiele rzeczy do zrobienia. Możesz skorzystać z licznych toalet i wody po drodze, a także podziwiać piękno Crater Lake podczas jazdy. Jest tu także wiele możliwości zrobienia zdjęć. Pętla Jeziora Krateru to obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w Oregonie.

Chociaż większość rowerzystów wybiera jazdę po pętli w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, najlepiej jest pozostać po wewnętrznej stronie drogi. Zapewni Ci to lepsze widoki na jezioro i ochroni Cię przed stromymi klifami i spadkami.

Shimanami Kaido

Shimanami Kaido to trasa rowerowa, która przecina sześć wysp. Jest to świetny sposób na zobaczenie pięknej scenerii oceanu. Całą trasę można pokonać w jeden dzień. Przystanki na trasie obejmują świątynię Senkoji, która została zbudowana w 806 roku i jest łatwo dostępna dzięki kolejce linowej. Tama no Iwa, duża skała, która według wierzeń zawiera legendarny klejnot, to kolejne miejsce, które warto odwiedzić.

Istnieją dwa główne odcinki Shimanami Kaido: pierwszy i ostatni. Trasa od punktu początkowego i końcowego ma długość około 86 kilometrów. Pierwszy odcinek jest łatwy do przejechania, natomiast ostatni jest trudniejszy. Na trasie można znaleźć również pętle objazdowe. Są trasy dla nowicjuszy i bardziej zaawansowanych kolarzy.

Na Shimanami Kaido znajduje się trzynaście stacji rowerów publicznych. Można tam wypożyczyć rower odpowiedni do podróży. Większość tych rowerów jest wyposażona w przyzwoite biegi, ale można też wypożyczyć wysokiej jakości rower szosowy. Jest tu wiele kawiarni, sklepów z pamiątkami i hoteli, w których można przenocować. Jest nawet taras widokowy, z którego można podziwiać widoki.

La Farola

Jeśli kochasz jazdę na rowerze, powinieneś wypróbować autostradę rowerową La Farola, która rozciąga się na długości 35 mil i prowadzi przez tropikalne lasy, poszarpane wapienne klify i piękne odcinki morza. Autostrada jest dobrze zorganizowana, a rowerzyści nigdy nie będą czuli się narażeni. Dodatkowo, pogoda jest stale ciepła i słoneczna, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej słonecznych tras na świecie.

Trasa zaczyna się i kończy w mieście La Farola, które jest mniej więcej wielkości Szwajcarii. Droga jest w większości wolna od ruchu drogowego i można spodziewać się płynnego pedałowania przez długi czas. Po drodze znajduje się wiele malowniczych widoków, które sprawiają, że jest to piękna i wymagająca podróż rowerowa.

Możesz również wybrać krótsze odcinki trasy, aby zaoszczędzić trochę czasu. Możesz zrobić całą wędrówkę w jeden dzień, ale upewnij się, że planujesz z wyprzedzeniem w szczycie lata. Po drodze znajdują się miejsca biwakowe z wodą i szałasami do spania.

Cabot Trail

Cabot Trail to 298-kilometrowa podróż rowerowa przez Park Narodowy Cape Breton Highlands. Jest on również dostępny dla rowerzystów pieszych i zawiera kilka światowej klasy szlaków turystycznych.

Malowniczy szlak Cabot Trail biegnie wzdłuż północnego brzegu wyspy Cape Breton. Przechodzi przez Park Narodowy Cape Breton Highlands, a na jego trasie znajdują się stare lasy, plaże i góry. Ta ścieżka rowerowa obejmuje ponad 100 km parku i jest uważana za jedną z najpiękniejszych podróży rowerowych w Kanadzie.

Szlak Cabota jest jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w Kanadzie, z dwoma do trzystu tysięcy turystów odwiedzających każdego roku tę część parku narodowego. Szlak jest mieszanką ścieżek rowerowych i dróg drugorzędnych, z okazjonalnym odcinkiem autostrady. Wzdłuż trasy umieszczone są znaki, a rowerzyści mogą kierować się mapą, aby znaleźć drogę. Dla tych, którzy wolą krótszą trasę, warto rozważyć przejechanie trasy Blueberry Route, która prowadzi rowerzystów przez 256-kilometrową pętlę wokół Lac Saint-Jean. Przejazd może zająć od trzech do czterech dni.

State Route 12

Jeśli jesteś w Utah i chcesz przejechać rowerem przez najpiękniejsze krajobrazy stanu, State Route 12 to doskonały wybór. Wije się ona przez ponad 100 mil oszałamiającego krajobrazu, znajdując się pomiędzy parkami narodowymi Capitol Reef i Bryce Canyon. Trasa przebiega również przez bujny Dixie National Forest i obszary Tropic.

Wschodnia część trasy, od Pueblo do Lolo, jest stosunkowo płaska i zawiera wiele małych społeczności. Droga jest w większości dwupasmowa, bez poboczy, a ruch jest lekki lub umiarkowany. Powierzchnia drogi jest słaba, a droga może być wąska. Zaleca się jazdę w jednym rzędzie i nasłuchiwanie ruchu, zwłaszcza na wąskich wiejskich drogach. Droga jest również stosunkowo wąska, więc powinieneś być przygotowany na zjazd w razie potrzeby.

Trasa nie jest zbyt długa, więc w ciągu jednego dnia można zrobić krótsze odcinki. W zależności od upodobań, można nawet całą podróż odbyć w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak planujesz nocować na kempingu, pamiętaj, aby unikać szczytu lata, aby się nie przegrzać. Na szczęście na trasie co trzydzieści kilometrów znajdują się pola namiotowe, w których znajduje się zapas wody i szałasy do spania.

Carretera Austral

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać jadąc rowerem wzdłuż Carretera Austral. Pogoda jest na ogół stabilna na całej trasie, więc warto zabrać ze sobą odpowiednią odzież, w tym przeciwdeszczową. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze miesiące do jazdy na rowerze to okres od października do marca, choć w szczytowych miesiącach letnich jest tłoczno. Należy również pamiętać, że silne opady deszczu mogą powodować osunięcia ziemi, zamykając drogę na kilka dni lub tygodni.

Trzeba mieć dużo cierpliwości i być przygotowanym na pchanie roweru pod strome wzgórza i walkę z silnym wiatrem. Ta podróż jest również niezwykle uciążliwa i możesz spodziewać się, że będziesz spocony, zimny, zakurzony i zmęczony. Jednak widoki po drodze są warte tego wyzwania.

Wzdłuż Carretera Austral, która ciągnie się przez Chile z północy na południe, znajduje się wiele atrakcji. Po drodze miniesz Park Pumalin, wiszący lodowiec Ventisquero, jaskinie marmurowe w Puerto Tranquilo i przejście graniczne z Argentyną.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
How to Find a Bike For Beer Ride Near You
Czytaj Dalej

How to Find a Bike For Beer Ride Near You

Istnieje kilka browarów, które oferują przejażdżki rowerowe, aby zebrać fundusze na sprawę. Na przykład Spellbound Brewing organizuje coroczną…
Rower jak Royal Enfield
Czytaj Dalej

Uzyskanie pożyczki na motocykl z 0% APR

Uzyskanie pożyczki na motocykl z 0% APR jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Będziesz miał niską minimalną zaliczkę,…