Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe

Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe

Jeśli jesteś rowerzystą, wielodniowa podróż rowerowa to świetny sposób na zobaczenie kraju. Niezależnie od tego, czy szukasz długiej, malowniczej wycieczki drogowej, czy wymagającej przygody, dostępne są niezliczone trasy, które możesz wziąć. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o NSCR, Friendship Highway i Dick Allen’s Lansing to Mackinaw.

NSCR

NSCR to epicka, finansowana przez UE trasa rowerowa, która obejmuje osiem krajów i prawie 6 000 kilometrów. Zaczyna się na ziemi poniżej poziomu morza w Holandii, a kończy na 300-metrowych klifach w Norwegii. Podczas swojej podróży doświadczysz wszystkiego, od wee drams i dobrze utrzymanych ścieżek rowerowych w Szkocji po nocne życie w miastach portowych. Choć trasa jest długa, można ją przejechać w całości w ciągu jednego dnia.

Jeśli wolisz unikać ruchliwych dróg, rozważ trasy rowerowe dostępne koleją. Trasy te zwykle zawierają wsparcie mechaniczne i medyczne, posiłki i zaopatrzone przystanki. Większość tras rozpoczyna się w pobliżu stacji kolejowej, więc zapewniają łatwy, niewymagający wysiłku powrót do punktu wyjścia. Dodatkowo, są przyjazne dla środowiska!

Dla tych, którzy nie są zainteresowani jazdą na rowerze, istnieje możliwość wybrania się na wycieczki po drodze. W przeszłości wycieczki te zabierały uczestników do takich atrakcji jak Grandfather Mountain, Charlotte Motor Speedway czy NC Seafood Festival. Jest to doskonały sposób na poznanie stanu podczas udziału w Mountains to Coast Ride.

NSCR oferuje malownicze i wymagające trasy rowerowe. Jedna z najlepszych dróg łączy plażową wioskę Cajobabo z Baracoa, podczas gdy inna prowadzi przez pachnący sosnami las i granitowe klify. Następnie zanurza się w bujnym, tropikalnym wybrzeżu.

Na wielodniowe podróże rowerem idealny będzie tarp. Sprawdź, jak go używać!

Alpy 2 Ocean

Jeśli chcesz poznać jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów Nowej Zelandii, szlak rowerowy Alpy 2 Ocean jest doskonałym wyborem. Charakteryzuje się on wieloma oszałamiającymi widokami i wspaniałą mieszanką scenerii. Istnieje wiele sposobów na przejechanie tej trasy, w tym jazda z przewodnikiem, wycieczki z własnym przewodnikiem lub wypożyczenie roweru. Przed rozpoczęciem podróży upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt rowerowy. Będziesz potrzebował kasku, zestawu do naprawy przebicia i odpowiedniej odzieży. Będziesz także potrzebował szczegółowej mapy rowerowej (którą możesz pobrać w trybie offline). Potrzebujesz również dużo wody, przekąsek i kremu przeciwsłonecznego. Dobrym pomysłem jest również noszenie wodoodpornej odzieży.

Trasa rowerowa Alpy 2 Ocean ma długość 301 km. Podzielony jest na dziewięć odcinków. W zależności od tempa i ukształtowania terenu, można go pokonać w ciągu czterech do siedmiu dni. Będziesz przejeżdżał przez dziewiczą puszczę, oszałamiające jeziora i urocze miasteczka. A kiedy skończysz, dotrzesz do Oceanu Spokojnego.

Jeśli szukasz wymagającej, wielodniowej podróży rowerowej, Alps 2 Ocean Cycle Trail jest idealnym wyborem. Trasa rozpoczyna się w Omarama i prowadzi przez dolinę Waitiki, obok jeziora Benmore i rezerwatu Sailors Cutting Scenic Reserve. Istnieje również specjalnie zbudowana ścieżka rowerowa przez Benmore Dam, która charakteryzuje się ciasnymi zakrętami i stromymi spadkami.

Friendship Highway

Wycieczki rowerowe w Azji to świetny sposób na zwiedzanie. Jeśli interesuje Cię ambitna, wielodniowa podróż, rozważ wycieczkę rowerową po Autostradzie Przyjaźni. Trasa ta łączy stolicę Lhasę z różnymi fascynującymi miejscami w Tybecie, w tym słynnym klasztorem Sera i klasztorem Drepung. Mija również słynny Pałac Potala, kardynalny punkt orientacyjny Tybetu i cud architektury wschodniej. Podczas całej podróży będziesz podążać za rzeką Tsangpo, która jest uważana za dopływ rzeki Brahmaputra w Indiach.

Wyprawa rowerowa Autostradą Przyjaźni to spektakularna okazja do przeżycia znanej na całym świecie rowerowej przygody. Trasa, która łączy dwa sąsiadujące ze sobą kraje, oferuje wspaniałe widoki na Himalaje, pomimo dużej wysokości. Jazda rowerem wzdłuż autostrady wymaga znacznego treningu ze względu na duże odległości między miastami i górzysty teren. Jednak jeśli jesteś w stanie podjąć wyzwanie, ta trasa oferuje jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach scenerii na świecie, w tym widoki na Mount Everest.

Jeśli planujesz rowerową wycieczkę po Friendship Highway, musisz zaplanować ją z wyprzedzeniem. Ta trasa jest popularna, ale należy pamiętać, że ruch na drodze może być duży. Najlepszy czas na jazdę rowerem na tej trasie to wczesne lato, kiedy temperatury są wystarczająco wysokie, aby cieszyć się krajobrazem. Ponadto trasa omija dwie duże metropolie, w tym Chicago i Des Moines.

San Juan Huts

San Juan Huts są głównym miejscem zakwaterowania dla wycieczek rowerowych w tym regionie. Znajdują się one na terenach prywatnych i publicznych i zapewniają szereg udogodnień, w tym łóżka piętrowe, sprzęt do gotowania, wodę, a nawet bar. Chatki używają propanu do oświetlenia i pieców opalanych drewnem. Są też zapasy żywności i napojów w lodówkach. Chaty San Juan mają pełną listę tego, co powinieneś spakować.

Turyści rowerowi mogą rozpocząć podróż z Telluride w Kolorado i zakończyć ją w Moab w Utah poprzez system San Juan Huts. Te 215-milowe trasy prowadzą rowerzystów przez wysokogórskie szlaki i pustynie slickrock, zapewniając im jednocześnie źródło wody i pożywienia.

Chaty San Juan znajdują się w górach La Sal i San Juan. Góry te znajdują się ponad 215 mil od Silverton w Kolorado. Wielodniowa podróż rowerem przez te góry może być wyzwaniem, ale chaty są idealnym rozwiązaniem. Chaty znajdują się w odległości 30-40 mil od siebie i wyglądają jak domki położone w lesie. Zapewniają również wygodne posłania i posiłki, co czyni je popularnym wyborem dla rowerzystów, którzy chcą odkrywać góry.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym rowerzystą, San Juan Huts zapewni komfort i bezpieczeństwo, których potrzebujesz, aby dotrzeć na szczyt góry. System San Juan Huts jest wyjątkowy, ponieważ oferuje godne pozazdroszczenia doświadczenie w rozsądnej cenie. System zapewnia w pełni zaopatrzone chaty z minimalnymi wyzwaniami związanymi z wyszukiwaniem trasy.

Wycieczka rowerowa po Alasce

Jeśli szukasz fajnego sposobu na podróżowanie rowerem i zobaczenie cudów natury Alaski, rozważ podjęcie wielodniowej podróży rowerowej po Alasce. Ten stan jest ogromny i oferuje dużą różnorodność szlaków rowerowych. Możesz wybrać pętlę bikepackingową lub ścigać się z całą trasą w jeden dzień.

Wycieczka jest w pełni wspierana, z posiłkami w lokalnych restauracjach, transportem bagażu i eleganckim dniem kempingu w dniu 4. W trzecim dniu będziesz miał czas wolny na zwiedzanie miasta Seward lub spróbujesz szczęścia w łowieniu halibutów w oceanie. Wieczorem możesz wrócić koleją Alaska Railroad do Anchorage.

W południowo-środkowej części Alaski znajduje się półwysep Kenai. Znajdziesz tam gęste singletracki i niesamowite krajobrazy. Teren jest niezwykle zróżnicowany i będziesz miał wiele okazji, aby zobaczyć dzikie zwierzęta i łososie. Będziesz miał również okazję zwiedzić lokalną farmę.

Twoja podróż rozpocznie się w Deadhorse na Alasce, które jest najbardziej na północ wysuniętym miastem w Ameryce Północnej. Dojeżdża się do niego polną drogą i przylega do Oceanu Arktycznego. Latem mieszka tu 3000 pracowników przemysłu naftowego, a przez cały rok 25-50 wytrzymałych mieszkańców. Dalton Highway prowadzi z Deadhorse do Fairbanks na Alasce od czerwca do sierpnia.

Możesz spodziewać się stromych podjazdów w połowie trasy, ale na szczęście nie ma już większych wzniesień pomiędzy nimi. Przez około dziesięć kilometrów można podziwiać widoki na lodowce, wodospady i góry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Który rower jest najlepszy?
Czytaj Dalej

Który rower jest najlepszy?

Trudno jest wiedzieć, który rower jest najlepszy. Są rowery szosowe, hybrydowe, z płaską kierownicą i ze stałym przełożeniem.…