Najlepsze podróże rowerowe w Azji

Najlepsze podróże rowerowe w Azji

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowej podróży rowerowej w Azji, rozważ 450-kilometrową wyprawę rowerową wzdłuż rzeki Mekong. Pojedziesz z Wientianu na 4000 wysp, a na zakończenie podróży możesz nawet popłynąć łodzią w dół Mekongu.

450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Mekong

Jeśli zawsze chciałeś przejechać wzdłuż rzeki Mekong, 450 kilometrów po płaskich wiejskich drogach może wydawać się idealną wycieczką rowerową. Pierwsze 20 km autostrady wzdłuż Mekongu jest dość płaskie, ale potem droga staje się pagórkowata i stroma. Mimo to trasa rowerowa nie jest trudna i można ją pokonać w ciągu kilku dni.

Wyjeżdżając z Nong Khai, będziesz jechał rowerem przez góry i wioski wzdłuż rzeki Mekong. Pierwsze 10 km spędzisz jadąc równolegle do rzeki, a następnie skręcisz od niej, zyskując kilka metrów wysokości. Droga nadal wznosi się nad rzeką, a Ty będziesz przejeżdżał przez górskie wioski i terytoria górskich plemion.

Następnie udasz się do Delty Mekongu, gdzie znajdziesz wiele starożytnych świątyń i tętniących życiem rynków. W delcie Mekongu znajdują się setki wiosek uprawiających kokosy, a także warsztaty rzemieślnicze. Delta Mekongu jest fascynującym miejscem, z bogatą kulturą i historią.

Mekong to rzeka transgraniczna w Azji Południowo-Wschodniej, oddzielająca Wietnam i Laos. Jest 12. najdłuższą rzeką świata i osusza rocznie obszar 795 000 km2. Jej głównym dystrybutorem jest Mekong, jest też głównym szlakiem handlowym między zachodnimi Chinami a Azją Południowo-Wschodnią.

450-kilometrowa wycieczka łodzią wzdłuż rzeki Mekong do Wientianu

Przez tysiące lat rzeka Mekong służyła jako przewód dla ludzi, towarów i handlu między narodami Mekongu. Dziś jest ona ważnym ogniwem globalnego szlaku handlowego. Ta 450-kilometrowa rzeka przecina kraje Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Chociaż rzeka jest w dużej mierze żeglowna, warunki na poszczególnych odcinkach różnią się diametralnie. Górne i dolne odcinki są zwykle uważane za oddzielne, z górną częścią rzeki na północ od wodospadu Khone w południowym Laosie i dolną częścią poniżej wodospadu Khone.

Wycieczka łodzią po rzece Mekong oferuje wyjątkowe widoki na kraj. Podczas rejsu będziesz mijał wioski i miejsca światowego dziedzictwa. Będziesz także mijał wioski aborygenów i doświadczał spektakularnych widoków na rzekę.

Podczas rejsu miniesz kilka wysp i zobaczysz słynne dopływy Mekongu. Zobaczysz również Tonle Sap, który jest systemem jezior i rzek zasilającym rzekę Mekong. Podczas odpływu, Tonle Sap wpływa do Mekongu, podczas gdy w czasie powodzi podnosi się.

Po przybyciu do Wientianu, możesz podróżować przez południowy region kraju. Jest to mniej uczęszczany obszar, ale oferuje wyjątkowe cuda natury. Jeśli jesteś na budżecie, możesz również wynająć motocykl lub motor i odkryć wieś i inne mniejsze miasta. Południowa część kraju ma dobre połączenia drogowe z Vientiane.

Rzeka Mekong jest główną rzeką w Azji Południowo-Wschodniej, która stanowi granicę między Laosem a innymi krajami. Przepływa również przez południowy Wietnam. Rejsy po rzece Mekong są popularnym sposobem na zobaczenie tego kraju. Zazwyczaj wycieczki te zaczynają się w Huay-Xai i kończą w Luang Prabang.

450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż 4000 Wysp

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na zobaczenie Azji Południowo-Wschodniej, możesz rozważyć 450-kilometrową wycieczkę rowerową wzdłuż 41000 Wysp w Laosie. Wyspy, które są częścią kraju Laos, leżą wzdłuż granicy z Kambodżą na głębokim południu kraju. Jazda trwa około dwóch do trzech godzin i prowadzi przez imponującą kolekcję wysp. Jednym z najpopularniejszych miejsc wśród podróżników jest Don Det, które jest wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych wysp. Miasto ma luźny, backpackerski klimat, co czyni je idealnym miejscem do spędzenia czasu.

Same wyspy są malownicze, a najlepszym sposobem na ich zwiedzanie jest wypożyczenie roweru i jazda drogami wzdłuż rzek. Będziesz nagrodzony wspaniałą scenerią podczas podróży drogami z kruszonego koralowca i ścieżkami nad rzeką. Inne atrakcje tej wycieczki to obserwacja rzadkich delfinów i wodospadów Khone Phapheng.

450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Mekong

Rzeka Mekong w kilku miejscach wzdłuż swojego biegu tworzy naturalną granicę. Wzdłuż rzeki znajdziesz nizinne dżungle i wiejskie wioski. Zobaczysz również różnorodność lokalnych produktów. Znajdziesz też wiele rynków, na których możesz kupić węże, węgorze, ryby i inne przedmioty.

Jazda rowerem wzdłuż Mekongu to świetny sposób na poznanie tego obszaru. Rzeka ma ekstremalne zmiany sezonowe i jest domem dla wodospadów i rapidów. Ten region to prawdziwe zielone płuca, z różnorodną roślinnością, ptakami, płazami i zwierzętami. Sama rzeka jest również domem dla kilku słynnych delt i jest domem dla ponad 450 gatunków ryb.

Mekong dzieli się na trzy części, a jego wody główne znajdują się w Chinach. Dwoma źródłami są rzeka Jangcy i rzeka Żółta. Mekong przepływa również przez Tybetańską Strefę Autonomiczną. Jadąc rowerem wzdłuż Mekongu, koniecznie zatrzymaj się i poznaj regiony źródłowe tych trzech rzek.

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem to jeden z najpopularniejszych sposobów na zwiedzanie Azji Południowo-Wschodniej. Pozwala ona nie tylko na poznanie kultury tego kraju i interakcję z mieszkańcami, ale także na pokonanie ogromnej ilości terenu. Do celu dotrzesz świeży i pełen energii.

450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Mekong do Kambodży

Rzeka Mekong to wspaniała droga wodna, która przepływa przez Kambodżę, co czyni ją idealnym miejscem do jazdy na rowerze. 450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki oferuje wiele malowniczych krajobrazów i dzikiej przyrody. Podróżując wzdłuż rzeki, będziesz mijał małe wioski i bujne dżungle, podziwiając po drodze piękne krajobrazy. Podczas gdy po drodze jest wiele zabytków do zobaczenia, jazda rowerem przez region Mekongu jest niezapomnianym doświadczeniem.

Będziesz miał okazję udać się na rowerze do odległej świątyni, słynnego Angkor Wat, oraz popłynąć łodzią, aby odwiedzić pływającą wioskę Kampong Phhluk, położoną na jeziorze Tonle Sap. Zobaczysz niesamowitą dziką przyrodę i odwiedzisz buddyjską świątynię z pięknymi buddyjskimi obrazami życia. 450-kilometrowa wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki MeKong do Kambodży to satysfakcjonujące doświadczenie, które pozostawi cię z chęcią powrotu.

Rzeka Mekong jest ważną drogą wodną dla Kambodży. Dostarcza słodką wodę, ryby i inne zasoby dla ludzi żyjących wzdłuż jej brzegów. Jazda rowerem wzdłuż Mekongu jest fantastycznym doświadczeniem i daje wspaniałą szansę na zanurzenie się w kulturze. Możesz nawet wybrać się w górę rzeki w kierunku Laosu, aby poznać smak lokalnego życia.

Rzeka Mekong przez tysiące lat była ważnym przewodnikiem dla ludzi, towarów i handlu. Dziś jest kluczowym ogniwem międzynarodowych szlaków handlowych. Rzeka łączy region Mekongu, który obejmuje Kambodżę, Laos i Tajlandię. Jest to dzika rzeka, więc warunki nawigacyjne na jej długości są bardzo zróżnicowane. Istnieją dwa główne odcinki: górny i dolny Mekong.

Ta 450-kilometrowa wycieczka rowerowa prowadzi przez małe wioski, wiejskie miasteczka i pola ryżowe przed dotarciem do Siem Reap. Siem Reap jest najpopularniejszym miejscem turystycznym w Kambodży i Azji Południowo-Wschodniej. Jest to miejsce, w którym można spotkać najróżniejszych turystów i gdzie znajduje się słynny kambodżański stary rynek. Tętniące życiem, kolorowe rynki są ucztą dla oczu.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem https://vikingsport.pl/.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze podróże rowerowe na świecie
Czytaj Dalej

Najlepsze podróże rowerowe na świecie

Świat jest pełen fantastycznych miejsc do jazdy na rowerze. Trasa rowerowa Alpy do Oceanu w Szwajcarii, szlak Transamerica…
Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe

Jeśli jesteś rowerzystą, wielodniowa podróż rowerowa to świetny sposób na zobaczenie kraju. Niezależnie od tego, czy szukasz długiej,…