Najlepsze podróże rowerowe w Australii i Nowej Zelandii

Najlepsze podróże rowerowe w Australii i Nowej Zelandii

Jazda rowerem przez wieś to najlepszy sposób na poznanie piękna i różnorodności Australii i Nowej Zelandii. Istnieje kilka fantastycznych podróży rowerowych, które można podjąć. Niektóre z nich to Riesling Trail, The Cromwell and Clyde Trail, The Coast to Vines Rail Trail oraz Alps 2 Ocean. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych tras rowerowych i dowiedzieć się, który z nich byłby najlepszy dla Ciebie.

Szlak Cromwell i Clyde

Szlak Cromwell i Clyde można przejechać w dwóch kierunkach: jedna trasa zaczyna się i kończy w Cromwell, a druga w Clyde. Trasę można rozpocząć z każdego miejsca, ale najlepiej przejechać z jednego do drugiego – z Cromwell do Clyde. Jeśli przyjeżdżasz z innego miejsca, możesz zorganizować autobus wahadłowy z Cromwell lub Queenstown na początek szlaku.

Szlak Cairnmuir Ladder ma 125 metrów i dwa kilometry długości oraz 100-metrowe wzniesienie. Ta część Cromwell and Clyde Trail jest najbardziej stroma i najtrudniejsza, jest też najbardziej malownicza. Szlak podąża za rzeką, a widoki są spektakularne. Szlak jest również stromy i wąski, z odcinkami, gdzie trzeba przejść nad klifami.

Szlak Cromwell i Clyde charakteryzuje się jednymi z najlepszych krajobrazów w Australii i Nowej Zelandii. Od malowniczego wybrzeża, możesz przejechać rowerem przez urocze miasteczka i wioski. Ten malowniczy szlak oferuje również wprowadzenie do tradycyjnej kultury maoryskiej.

Szlak Cromwell i Clyde rozciąga się na 152 km i może być pokonany w trzy lub pięć dni. Jeśli nie jesteś tak odważny, możesz podzielić go na krótsze przejażdżki, aby poznać różne części regionu. Trasa biegnie wzdłuż dawnej linii kolejowej, oferując wspaniałe krajobrazy, fascynującą historię i osobliwe wiejskie miasteczka.

Szlak Rieslinga

Szlak Rieslinga to 35-kilometrowa ścieżka rowerowa, która wije się przez dolinę Clare, 100 km na północ od Adelajdy. Ten piękny odcinek drogi oferuje malownicze przystanki, winnice i kakadu ćwierkające wśród drzew. Po dotarciu do najwyższego punktu szlaku, można spojrzeć na dolinę Clare i podziwiać panoramiczne widoki.

Szlak Rieslinga był pierwotnie linią kolejową, ale po pożarze buszu w środę popielcową w 1983 roku, droga została przekształcona w szlak rowerowy i pieszy. Mówi się, że Hermes, bóg turystyki, nadzorował jej powstanie i oddał ją do dyspozycji rowerzystów. Podczas jazdy rowerem po Szlaku Rieslinga będziesz podziwiać widoki i smakować lokalne wino. W regionie znajdują się jedne z najlepszych w Australii piwnic i restauracji.

Rowery to najlepsza forma transportu, a Australia oferuje jedne z najlepszych szlaków rowerowych na świecie. Możesz przejechać na rowerze ze stolicy Sydney do malowniczego nadmorskiego miasteczka Queenstown, a jeśli masz ochotę na wyzwanie, będziesz mógł skorzystać ze Szlaku Rieslinga z winnic w Clare do Auburn. Szlak wije się przez winnice, tereny podmokłe i urocze wiejskie miasteczka po drodze.

Będąc w Clare Valley nie zapomnij zatrzymać się na wykwintny lunch w jednej z wielu winiarni. Clare Valley jest domem dla jednych z najsmaczniejszych win Riesling w kraju.

Szlak kolejowy Coast to Vines

Szlak kolejowy Coast to Vines w Australii Południowej wije się wzdłuż wybrzeża Adelaide, przechodząc przez region winiarski i przez podmiejskie miasteczka. Ten 37-kilometrowy szlak jest wspólną ścieżką dla rowerzystów i pieszych. W niektórych miejscach ścieżka biegnie wzdłuż starej linii kolejowej, a w innych jest to podwyższona, obsadzona drzewami droga.

Ten szlak kolejowy zaczyna się w Marino i kończy w township Willunga. To wspaniała podróż rowerowa, nawet dla początkujących. Podąża nieczynnym korytarzem kolejowym, a po drodze jest mnóstwo piwnicznych drzwi, przy których można się zatrzymać.

Wspaniałą częścią tego szlaku jest to, że jest on w większości pozbawiony ruchu ulicznego. Oznacza to, że będziesz mógł cieszyć się krajobrazami po drodze, bez poczucia pośpiechu. Po drodze jest wiele miejsc do odpoczynku, co sprawia, że jest to świetna rodzinna wycieczka.

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie, nie ma lepszego sposobu, by spędzić trochę czasu na jeździe. W Australii Zachodniej możesz przejechać na rowerze około 900 km wzdłuż Munda Biddi Trail. Jest to najdłuższy oficjalny szlak w kraju i jeden z najlepiej wypromowanych. Po drodze znajduje się również wiele malowniczych nadmorskich miasteczek.

Wypożyczenie roweru jest doskonałym sposobem na uczynienie Coast to Vines Rail Trail jedną z najlepszych podróży rowerowych w Australii lub Nowej Zelandii. Możesz wynająć rowery, aby wziąć na szlak przez kilka dni, a nawet dłużej, jeśli chcesz zwiedzić okolicę. Musisz mieć umiarkowany poziom sprawności fizycznej, aby ukończyć jazdę.

The Snowy Mountains

The Snowy Mountains to rozległa sieć dróg, które wiją się przez najwyższą górę Australii, Kościuszkę. Park ten zapewnia niesamowity zakres aktywności rowerowych dla osób o wszystkich umiejętnościach, w tym wymagające wspinaczki i ekscytujące zjazdy. Najlepszy czas na wizytę jest w cieplejszych miesiącach, kiedy drogi i szlaki są otwarte.

Te góry stały się idealnymi etapami kolarskimi, a Australian Super Tour wybrał je jako idealne etapy górskie. Ale góry nie są dla wszystkich. Jest tam mnóstwo widowiska, a góry są idealną sceną dla największych wydarzeń sportowych w kolarstwie.

Te szlaki rowerowe oferują wspaniałe widoki i pozwalają odkrywać miejsca, do których nie mogą dotrzeć większe pojazdy. Szlaki poprowadzą Cię przez rodzimy busz, wzdłuż malowniczych autostrad nadmorskich i obok ośnieżonych szczytów. Poprowadzą Cię również przez prastare lasy i jeziora o spokojnej wodzie. Oprócz wspaniałej scenerii, szlaki oferują również wspaniałą rodzinną zabawę.

Jeśli planujesz wakacje na rowerze, Snowy Mountains są jednym z najbardziej spektakularnych miejsc. Góry te są obowiązkowym punktem zwiedzania podczas jazdy rowerem w Australii i Nowej Zelandii. Istnieje wiele tras rowerowych w tych górach, które są zarówno malownicze, jak i wymagające.

Rowerzyści pokochają fakt, że szlaki są tak odległe. Pozwalają one również zobaczyć kilka niesamowitych widoków, takich jak stare tunele kolejowe i opuszczone kopalnie złota.

The Great Taste Trail

Turystyka rowerowa zapowiada się na udane lato w Nelson-Tasman, gdzie rozwijająca się “szara strefa” cieszy się wielodniowymi wycieczkami The Great Taste Trail. Jednak brak miejsc noclegowych i powódź w sierpniu spowolniły biznes. Ostatnie lato było szczególnie straszne, z blokadami i systemem sygnalizacji świetlnej w Nelson.

Rozpoczynając od Nelson, Great Taste Trail jest masywną pętlą przez malownicze krajobrazy NZ i Australii. Szlak obejmuje liczne galerie sztuki, puby z piwem rzemieślniczym i winiarnie. Podróż może zająć nawet siedem dni. Po ukończeniu będziesz mógł podziwiać panoramiczne widoki na zatokę Tasmana i estuarium Waimea, a także na pasma zachodnie.

Great Taste Trail w Nowej Zelandii to malowniczy, rekreacyjny szlak. Rozpoczynając się w Nelson, ten dwukołowy szlak przecina północne i południowe regiony kraju, przejeżdżając przez takie osady jak Motueka, Richmond i Kaiteriteri. Na szlaku znajduje się wiele punktów dostępu, w tym promów i wypożyczalni rowerów. Dzięki temu można robić przerwy i podziwiać widoki.

Szlak Great Taste Trail ma długość 175 km, gdy jest ukończony jako pętla. Obejmuje trasy nadmorskie, kolejowe i dolinne. Doświadczeni rowerzyści mogą ukończyć cały szlak w jeden dzień. Trail Journeys oferuje różne pakiety, w zależności od poziomu sprawności. Czterodniowa wycieczka jest prawdopodobnie najbardziej popularna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najtańszy rower górski na Filipinach
Czytaj Dalej

Najtańszy rower górski na Filipinach

Jeśli szukasz najtańszego roweru górskiego na Filipinach, możesz zacząć od sprawdzenia modelu Jackpot 20. Ten rower to także…