Najlepsze podróże rowerowe w Ameryce Środkowej i Południowej

Najlepsze podróże rowerowe w Ameryce Środkowej i Południowej

Jeśli kochasz dreszczyk emocji związany z przygodą i jazdą na rowerze, w Ameryce Środkowej i Południowej znajdziesz kilka wspaniałych podróży rowerowych. Od słonych równin Boliwii po lasy deszczowe Argentyny – każdy rowerzysta znajdzie tu coś dla siebie. Od zatłoczonych miast po odległe pustkowia, możesz jeździć na rowerze godzinami i przekraczać piękne krajobrazy.

True Brazil Travel

True Brazil Travel to biuro podróży z siedzibą w Sao Paulo w Brazylii. Działa w hotelach, kurortach i kabanosach. Firma została założona w 2006 roku. Oferuje różne rodzaje podróży. Firma ma 1 recenzję i ocenę 5 gwiazdek. Oferuje tanie i wysokiej jakości opcje podróży. Jego personel jest wysoce wyszkolony i może pomóc Ci zaplanować podróż. Pomogą Ci również zarezerwować loty. True Brazil Travel to dobry wybór, jeśli planujesz odwiedzić ten kraj.

True Brazil Travel oferuje tygodniową wycieczkę rowerową z Rio de Janeiro. Po drodze odwiedzisz słynne plaże i kolonialne miasteczka. Będziesz także mijał wioski rybackie i wspinał się 2,5 mili, aby dotrzeć do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego Paraty. W tej podróży możesz doświadczyć prawdziwej brazylijskiej kultury.

Podróżując po Brazylii, zawsze należy zachować ostrożność i kierować się zdrowym rozsądkiem. W kraju tym jest wiele oszustw. Upewnij się, że czytasz przewodniki i blogi o miejscach, które będziesz odwiedzać i nie chodź sam w nocy. Istnieją również oszuści, którzy podają się za legalnych organizatorów wycieczek.

Butterfield & Robinson

Wyprawy rowerowe Butterfield & Robinson w obu Amerykach oferują wyjątkowe i luksusowe doświadczenie. Wycieczki te są zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby każdego podróżnika. Wycieczki rowerowe firmy obejmują wycieczki z przewodnikiem i z własnym przewodnikiem. Ich zakwaterowanie jest zazwyczaj na wyższym poziomie, a trasy mogą być od łatwych do trudnych. Firma oferuje wycieczki przez cały rok i o różnej długości, od sześciu do dziesięciu dni.

Firma ma siedzibę w USA i posiada również biuro we Włoszech. Wycieczki są oferowane według różnych poziomów aktywności, a wszystkie posiłki są wliczone w cenę, w tym wino. Rowery firmy są wyposażone w GPS do nawigacji, a firma zapewnia fachowych przewodników i transfery bagażu. Oprócz wycieczek rowerowych, Butterfield & Robinson oferuje również wycieczki piesze i turystyczne oraz wiele innych aktywnych wakacji.

Wycieczki Butterfield & Robinson oferują również zanurzenie w kulturze. Na przykład wycieczka Backroads łączy malowniczą jazdę na rowerze z wizytą w zabytkowym mieście. Obejmuje ona również wizyty w tradycyjnym Taos Pueblo, gdzie mieszkańcy żyją bez prądu i bieżącej wody.

Skedaddle

Saddle Skedaddle jest jednym z wiodących brytyjskich operatorów wycieczek rowerowych, oferującym wycieczki z własnym przewodnikiem i w małych grupach w ponad 35 krajach. Oferuje trasy dla kolarstwa szosowego, górskiego, rodzinnego i rekreacyjnego. Jeśli masz własny rower, możesz nawet wynająć przewodnika, który przejedzie z Tobą całą trasę.

Dwudniowa podróż wzdłuż wybrzeża Pacyfiku z Iquique do Purmamarca to jeden z najlepszych sposobów na poznanie surowego piękna Ameryki Południowej. Autostrada jest pusta od samochodów i wije się pomiędzy spieczonymi Kordylami La Costa. Po drodze mijasz zrujnowane slumsy i nurkujące pelikany.

W północno-zachodniej Argentynie możesz przejechać na rowerze odcinek Szlaku Inków, który prowadzi ścieżką starożytnych Inków. To jak lekcja historii na kółkach. Wpisane na listę UNESCO górskie doliny i ruiny Inków wypełniają krajobraz. Podczas tej wycieczki z Adventure & Landscape będziesz pedałować przez około 30 mil dziennie. Do tego dochodzą lekcje gotowania, degustacje wina i pobyty w estancjach.

Rat Race

Rat Race to firma zajmująca się organizacją wycieczek rowerowych, która obecnie przemierza Amerykę Środkową i Południową. Oferuje podróże rowerowe, które są zróżnicowane pod względem terenu, krajobrazu i kultury. Wiele z tych wycieczek jest wymagających, ale mają też wiele łatwych odcinków. Oznacza to, że miłośnicy wspinaczki mogą cieszyć się sekcjami zjazdowymi, jak również łagodniejszymi przejażdżkami dla mniej doświadczonych rowerzystów.

Firma oferuje również wsparcie podczas całej podróży w postaci pojazdów wsparcia drogowego i lokalnych serwisantów. Niezbędna jest umiejętność naprawy przebitej opony, dlatego firma zapewnia szkolenie i porady, jak to zrobić. Grupa odbierze Cię również z lotniska, a hotele są zazwyczaj średniej jakości. Mogą się one jednak różnić w zależności od celu podróży.

Wycieczka do Buenos Aires

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją podróż do Buenos Aires, rozważ jazdę na rowerze. Miasto jest niemal płaskie i może pochwalić się ponad 130 km ścieżek rowerowych. Jazda na rowerze w Buenos Aires to nie tylko fajny sposób na zwiedzanie miasta, ale także możliwość zbliżenia się do mieszkańców.

W przeciwieństwie do wakacji rowerowych w Europie, wycieczka rowerowa w Ameryce Środkowej i Południowej to przygoda, którą możesz odbyć w ciągu kilku dni. Możesz przejechać na rowerze z Buenos Aires do Valparaiso, w którym znajduje się wpisane na listę UNESCO miasto Valparaiso. Pojedziesz rowerem przez Dolinę Centralną i miniesz winnice, a także słynny posąg Chrystusa Odkupiciela z Andów (3 832 m wysokości). Podczas wycieczki nie będziesz musiał się martwić o logistykę czy zakwaterowanie, ponieważ twoi przewodnicy zajmą się wszystkim za ciebie.

Buenos Aires to miasto przesiąknięte historią, więc będziesz miał doskonałą okazję, aby dowiedzieć się o niej od lokalnego przewodnika. Miasto jest pełne historycznych miejsc, więc będziesz mógł docenić jego historię, kulturę i ludzi podczas jazdy rowerem.

Wycieczka w Góry Szmaragdowe

Jazda rowerem przez Góry Szmaragdowe to jedna z najważniejszych atrakcji podróży rowerowych po Ameryce Środkowej i Południowej. Sceneria jest naprawdę niesamowita, z zamaszystymi widokami na góry i doliny, które otaczają region. Jest też bardzo płaska, z przeważnie gładkimi drogami. Znajduje się tam również wiele historycznych miejsc i lokalnych wiosek. Jazda rowerem w tym regionie jest łatwa i przyjemna, a dodatkowo spotkasz tu bardzo przyjaznych mieszkańców.

Wycieczka w Góry Szmaragdowe obejmuje niektóre z najbardziej znanych miejsc w kraju, w tym romantyczną Cartagenę, najpiękniejsze plaże na Karaibach i bogaty w kulturę Medellin. Obejmuje również 52-milową wspinaczkę na Alto de Letras, uważaną za najdłuższą na świecie. Ponadto będziesz miał okazję zobaczyć region kawowy i wybrzeże.

Jadąc na rowerze przez Amerykę Południową, pamiętaj, aby zabrać ze sobą cały sprzęt potrzebny do przetrwania. Potrzebny będzie sprzęt do gotowania, filtr do wody i sprzęt kempingowy. Upewnij się również, że Twój sprzęt elektroniczny jest w dobrym stanie. Wycieczki rowerowe są ogólnie bezpieczne w Ameryce Środkowej i Południowej przez cały rok, ale pamiętaj, że śnieg i lód mogą wpłynąć na Twoją podróż.

Trasa Carretera Austral

Zaczynając od Puerto Montt w Chile, trasa Carretera Austral biegnie na południe przez 1200 km/745 mil. Wije się przez rzeki i lasy, oferując spektakularne widoki. Powierzchnia drogi jest w większości utwardzona, ale niektóre odcinki są nadal szutrowe.

Trasa Carretera Austral to jedna z najlepszych podróży rowerowych w Ameryce Środkowej i Południowej. Region ten jest domem dla szerokiej gamy krajobrazów i jest popularny wśród turystów rowerowych z całego świata. Istnieje wiele wymagających, ale satysfakcjonujących szlaków rowerowych, a nawierzchnia dróg jest zazwyczaj odpowiednia dla większości rowerów.

Trasa kończy się w Villa O’Higgins, maleńkiej miejscowości w Patagonii. Przed 1999 rokiem było ono niedostępne drogą. Mimo to leży w pięknej dolinie, otoczonej z dwóch stron imponującymi pasmami górskimi. Jest to również oficjalny koniec Carretera Austral.

Podróż rowerowa przez piękny region Patagonii jest obowiązkowym punktem podczas pobytu w Chile. Możesz spodziewać się zapierających dech w piersiach krajobrazów i ekosystemu, który jest inny niż gdziekolwiek indziej na świecie. A dzięki trasie Carretera Austral będziesz miał okazję poznać kulturę i ludzi tego kraju na poziomie osobistym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze letnie podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najlepsze letnie podróże rowerowe

Lato to najlepszy czas na wycieczkę rowerową, a przy tak wielu wspaniałych miejscach do wyboru, może być trudno…
Czy pedały rowerowe są uniwersalne?
Czytaj Dalej

Czy pedały rowerowe są uniwersalne?

Kiedy przychodzi do wyboru pedałów rowerowych, rozmiar jest ważnym czynnikiem. Należy upewnić się, że rozmiar pedałów jest odpowiedni…