Najlepsze podróże rowerowe w Ameryce Północnej

Najlepsze podróże rowerowe w Ameryce Północnej

Miłośnicy rowerów mogą odkrywać Amerykę na dwóch kółkach, podążając szlakiem słynnych odkrywców Lewisa i Clarka. Szlak o długości 2,028 mil podąża ich trasą od Wielkich Równin do północno-zachodniego Pacyfiku. Jest on utwardzony dla rowerzystów i oferuje dostęp do muzeów i miejsc historycznych. Stowarzyszenie Adventure Cycling Association wyprodukowało czteroczęściowy film dokumentalny, w którym omawia szlak.

Szlak Hiawatha

Szlak Hiawatha został zbudowany przez kolej we wczesnych latach 1900 i został opuszczony w 1961 roku. Dawna droga kolejowa była niegdyś wypełniona luksusowymi wagonami kolejowymi, ale obecnie jest to dobrze utrzymana ścieżka rowerowa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Route of the Hiawatha. Szlak jest otwarty od maja do września. Jeśli planujesz wizytę, pamiętaj, aby spakować ciepłe ubrania na pogodę.

Rowerzyści docenią wspaniałe widoki ze szczytów gór przez większość drogi. Na szlaku Hiawatha znajduje się również 47 znaków informacyjnych opisujących historię tego obszaru. Możesz nawet przeczytać więcej o szlaku i jego historii w Internecie. Szlaki są kamieniste, ale nie są zbyt złe dla nerwowych jeźdźców.

Rowerzyści mogą wypożyczyć rowery na przełęczy Lookout Pass i udać się na szlak. Można też wypożyczyć przyczepkę rowerową dla dzieci lub trike dla seniorów. Dostępne są również rowery tandemowe dla par oraz rowery z oświetleniem zamontowanym na kierownicy. Będziesz potrzebował również kasku i dużej ilości wody, gdy będziesz na szlaku. Możesz chcieć spakować trochę światła na przejażdżkę, ponieważ Route of the Hiawatha ma 10 tuneli, które mogą być bardzo ciemne w nocy.

Rowery to świetny sposób na poznanie tego historycznego projektu rail-to-trails. Trasa oferuje 15 mil szlaku zamienionego w szynę o łagodnym nachyleniu od 1,6 do 2 procent. Będziesz mógł również zwiedzić siedem mostów kozłowych i dziesięć tuneli. Jest to wspaniałe doświadczenie przyjazne dla rodzin. Można też skorzystać z 50 znaków interpretacyjnych, które opowiadają o lesie, kolei i ludziach, którzy tu pracowali.

Trasa Hiawatha oferuje malownicze widoki na dwa stany i jest świetnym miejscem do zanurzenia się w historii przemysłu. Pierwszą częścią trasy jest tunel St. Paul Pass, który grzebie w górach Bitterroot w pobliżu Lookout Pass Ski Area. W tym tunelu można znaleźć 47 znaków interpretacyjnych, a linia między Idaho i Montaną jest wyraźnie oznaczona. W tunelu znajduje się również wodospad, który można obejrzeć.

The Southern Tier Bike Route

Jeśli szukasz epickiej wycieczki rowerowej na południu, Southern Tier Bike Route może być Twoim biletem. Trasa ta jest najkrótszą trasą rowerową od oceanu do oceanu w Stanach Zjednoczonych, obejmującą w sumie około 3 050 mil. Rozpoczyna się w St. Augustine na Florydzie i wiedzie przez Alabamę, Missisipi i Luizjanę, w tym popularną ostrogę przez Nowy Orlean. Następnie trasa prowadzi przez równiny zachodniego Teksasu, docierając do granicy z Meksykiem w El Paso. Stamtąd trasa przechodzi do Nowego Meksyku i kończy się w Kalifornii.

Rowerzystom zaleca się jazdę tą trasą wczesną jesienią lub późną wiosną, aby uniknąć szczytu sezonu turystycznego. Chociaż o tej porze roku może być ciepło, nie jest niczym niezwykłym zobaczyć trochę śniegu wzdłuż trasy. Pogoda na tej trasie różni się drastycznie w zależności od regionu. Na południowym zachodzie, temperatury mogą być gorące we wrześniu i maju, ale mogą być bardzo zimne w styczniu i lutym. W tych ostatnich miesiącach temperatury mogą spadać poniżej zera, co czyni podróż bardziej wymagającą i mniej przyjemną.

Niezależnie od trasy, Southern Tier Bike Route należy do najlepszych podróży w Ameryce Północnej. To wspaniała wycieczka rowerowa, z wieloma widokami i doświadczeniami do zobaczenia po drodze. Trasa przebiega przez umiarkowany las deszczowy, jałową pustynię i tereny górskie. Na krótko przekracza nawet granicę kanadyjską w Albercie. Możesz również doświadczyć piękna kraju Big Sky po zachodniej stronie trasy.

Pokonanie trasy nie jest trudne, jeśli wiesz, co robisz. Materiały przed wyścigiem dostarczają informacji o warunkach drogowych, a także całkowitej ilości wspinaczek, jak również wskazówek dotyczących jazdy do każdego celu. Mapy są nieocenionym przewodnikiem dla rowerzystów chcących wynieść jak najwięcej ze swojej wycieczki.

The Blue Ridge Parkway

Jeśli szukasz wycieczki rowerowej w wielkim plenerze, Blue Ridge Parkway jest jedną z najlepszych opcji dla Ciebie. Parkway ma sieć kempingów wzdłuż swojej długości, dzięki czemu łatwo jest znaleźć miejsce na pobyt podczas wycieczki. Kemping jest świetną opcją na Parkway, ale przyniesienie własnego sprzętu kempingowego doda znaczną wagę do Twojego zestawu turystycznego.

Parkway można pokonać w pięć do dziesięciu dni. Miłośnicy jazdy na rowerze powinni dążyć do pokonania około pięćdziesięciu mil dziennie i zrobić sobie co najmniej jeden dzień przerwy pomiędzy nimi. Parkway nie jest jednak pozbawiony wyzwań. Znajduje się tam wiele długich, ciemnych tuneli, które mogą być trudne do pokonania, a Twój rower powinien być wyposażony w wysokiej mocy reflektor i tylny migacz.

Ważne jest, aby dobrze zaplanować swoją jazdę przed jej rozpoczęciem. Najlepiej jest jechać w grupie, ponieważ łatwiej jest zauważyć innych rowerzystów niż w przypadku jazdy samotnej. Parkway zawiera również wiele długich podjazdów, więc warto odpowiednio zaplanować swoją jazdę.

Blue Ridge Parkway to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Ameryce Północnej. Łączy on góry Appalachów i Park Narodowy Shenandoah. Podczas gdy większość ludzi wybiera podróż samochodem, rowerzyści wolą pokonać tę drogę na rowerze. Przejażdżka rowerowa po Parkway pozwoli Ci doświadczyć zapierającego dech w piersiach piękna Appalachów.

Jeśli planujesz jazdę rowerem po Parkway, upewnij się, że przed podróżą sprawdzisz warunki pogodowe. W miesiącach zimowych parkway może być zamknięty z powodu lodu, śniegu lub powalonych drzew. Ponadto parkway jest popularny wśród turystów i może być na nim większy ruch niż zwykle. Należy również pamiętać o noszeniu jasnych ubrań i świateł odblaskowych, aby być widocznym.

Szlak Kanału Erie

Szlak Kanału Erie biegnie z Syracuse do Albany w Nowym Jorku. Po drodze znajduje się wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Kilka z wycieczek rowerowych łączy w sobie jazdę po szlaku i po drogach. Istnieje również wiele zasobów dostępnych, aby pomóc Ci zaplanować swoją podróż.

Ta trasa rowerowa ciągnie się przez 360 mil wzdłuż stanu Nowy Jork, łącząc po drodze kilka społeczności. Obecnie ma 290 mil otwartego szlaku, ale wciąż istnieją pewne luki, które należy wypełnić. W 2018 roku ukończono odcinek Pattersonville-Amsterdam.

Szlak zbudowany jest na dawnych torach kolejowych. Niezależnie od tego, czy jedziesz na rowerze górskim czy szosowym, czeka Cię niezapomniane doświadczenie rowerowe. Będziesz jechał wzdłuż jednych z najbardziej malowniczych krajobrazów w Ameryce Północnej. A najlepsze jest to, że będziesz otoczony przez jedne z najpiękniejszych miast w kraju, od Nowego Jorku po New Jersey.

Szlak Kanału Erie to piękna i malownicza trasa, która rozciąga się od Rochester do Albany. Jest to wspaniała wielodniowa wycieczka dla rowerzystów i innych entuzjastów wypoczynku na świeżym powietrzu. Wśród zabytków, które napotkasz po drodze, są muzea i centra sztuk performatywnych.

Po drodze odwiedzisz również kilka historycznych klejnotów, w tym historyczny Little Falls. Niegdyś było to miejsce transportu lokalnych serów, a obecnie znajdują się tam sklepy z antykami i butiki, a także centrum sztuki. Poza jazdą na rowerze, możesz również cieszyć się wspinaczką skałkową i pływaniem łódką wzdłuż kanału.

Na szlaku znajdują się trzy główne odcinki. Wschodnia połowa szlaku obejmuje dolinę Mohawk. Ten odcinek szlaku ma bardziej strome stopnie, więc warto rozważyć szerokie opony.

The Great Divide Trail

Jeśli myślisz o odbyciu podróży rowerowej po Ameryce Północnej, rozważ Great Divide Trail. Jest to długa trasa rowerowa przez Góry Skaliste, która zaczyna się w Parku Narodowym Jasper i biegnie na północ przez około 30 mil. Następnie kieruje się na północny wschód przez falujące równiny, a następnie przecina podnóża gór. W końcu skręca na zachód i w końcu dociera do szczytów.

Po drodze nie brakuje scenerii – od majestatycznych szczytów Rockies po spokojne pustkowia. Jest też bogata różnorodność dzikiej przyrody. Prawdopodobnie zobaczysz oszczepy i niedźwiedzie grizzly w Wyoming oraz bizony w Parku Narodowym Yellowstone, a także dzikie konie, antylopy pronghorn i owce bighorn. Na trasie można dostrzec nawet orły.

Jesienią liście zmieniają się z głębokiej zieleni na jasne odcienie. Wczesny wrzesień to najlepszy czas, aby zobaczyć zmianę koloru, chociaż może się on również zmienić pod koniec roku. W wysokich partiach Kolorado i Wyoming drzewa Aspen mienią się kolorami.

Podczas zimy, śnieg w wysokim kraju może uniemożliwić podróżowanie. Również deszcze monsunowe mogą uczynić część trasy nieprzejezdną. Ważne jest, aby sprawdzać prognozy pogody, aby określić, czy Great Divide Trail jest bezpieczny do jazdy. Najlepszy czas na jazdę Great Divide Trail to okres od października do kwietnia.

Jeśli szukasz przygody na świeżym powietrzu, The Great Divide Trail jest doskonałym wyborem. Rozciąga się na ponad trzysta mil i oferuje możliwość odwiedzenia na rowerze trzech parków narodowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ile jest rowerów w Indiach?
Czytaj Dalej

Ile jest rowerów w Indiach?

Wśród wielu pytań stawianych na temat liczby rowerów w Indiach, jednym z najczęstszych jest pytanie: “ile rowerów jest…