Najlepsze podróże rowerowe po Karaibach

Najlepsze podróże rowerowe po Karaibach

Jeśli szukasz wspaniałej podróży rowerowej po Karaibach, to dobrze trafiłeś. Najlepsze podróże rowerowe na Karaibach to połączenie malowniczych widoków i aktywnych przygód. Oto kilka propozycji: Munda Biddi na Arubie, ECO Rides Cayman i Nevis Adventure Tours.

Munda Biddi

Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, powinieneś koniecznie przejechać Munda Biddi, ponad 960-kilometrowy (540-milowy) szlak terenowy w Zachodniej Australii. Nazwa tłumaczy się jako “ścieżka przez las”. Szlak przecina kilka parków narodowych i jest usiany miastami duchów, opuszczonymi kopalniami i dzikimi zwierzętami. Co 30 mil znajdują się również wyznaczone kempingi. W tych miejscach można przenocować lub zaopatrzyć się w świeżą wodę.

Szlak Munda Biddi to światowej klasy szlak rowerowy, który biegnie od Albany do Mundaring. Szlak, który jest w dużej mierze terenowy, wije się przez gęste krzewy i bujne drzewa. Najlepszy czas na jazdę szlakiem to jesień, wiosna lub zima, kiedy można cieszyć się chłodnym klimatem i scenerią.

Szlak Munda Biddi został nazwany na cześć rdzennego plemienia tego regionu, Noongar. Szlak jest wbudowany w rozległy, niezabudowany las, a prawie jedna czwarta jego terytorium jest wyznaczona jako park narodowy. Biegnie również przez Albany na skrajnym południowym zachodzie kraju.

Nevis Adventure Tours

Jeśli lubisz jeździć na rowerze, wyspa Nevis jest do tego świetnym miejscem. Wyspa ma 17 mil długości i trzy mile szerokości, a na jej terenie znajduje się wiele szlaków, które oferują piękne widoki. W kilku ośrodkach na wyspie dostępne są wycieczki rowerowe z przewodnikiem i z własnym sumptem. Wycieczka z przewodnikiem jest dostępna za opłatą i obejmuje wodę i napoje.

Wyspa jest usiana inspirującymi miejscami noclegowymi, w tym Four Seasons Resort Nevis i Golden Rock Estate. Na wyspie znajdują się również jedne z najstarszych zabytków na Karaibach. Po drodze można nawet zobaczyć małpy będące imiennikami wyspy.

Jeśli szukasz przygody, wycieczka rowerowa jest idealnym sposobem na poznanie tej pięknej wyspy. Możesz wybrać pomiędzy trudnymi i łatwymi trasami. Przewodnik pomoże Ci znaleźć idealną ścieżkę. Podczas podróży rowerowej, przewodnik wyjaśni Ci historię wyspy, wskaże faunę i florę oraz pokaże najlepsze miejsca do zabrania roweru. Możesz również wybrać pieszą wycieczkę na szczyt, jedną z najbardziej kultowych atrakcji wyspy.

ECO Rides Cayman

ECO Rides Cayman to lokalna firma oferująca wycieczki rowerowe z przewodnikiem, a także wynajem rowerów. Wycieczki prowadzą przez senny East End wyspy, który znany jest z przepięknych widoków na wybrzeże i luźnej atmosfery. Przemierzając tę piękną dzielnicę, możesz skorzystać z lokalnej wiedzy i doświadczenia swojego przewodnika.

Czterogodzinne wycieczki rowerowe ECO Rides Cayman są zaprojektowane tak, aby dać Ci doświadczenie malowniczego East End wyspy. Zaczynając od okolic kurortu, wycieczki te kończą się przy słynnych Crystal Caves. Podróż jest łatwa, a firma zapewni kaski dla każdego rowerzysty.

Trzygodzinna wycieczka rowerowa po West Bay obejmuje łagodny teren wzdłuż 9,5-milowej pętli. Zobaczysz malownicze wybrzeże wyspy i osobliwe wioski rybackie. Po drodze zatrzymasz się nawet w restauracjach przy plaży.

Blue Mountain Bicycle Tours

Dla entuzjastów rowerów, którzy szukają ambitnych, ale satysfakcjonujących doświadczeń rowerowych, Blue Mountain Bicycle Tour jest idealnym miejscem. Ta wycieczka z przewodnikiem obejmuje prawie 95% przejazd bez pedałowania, z malowniczymi przystankami w miejscach historycznych. Wycieczka rozpoczyna się na wysokości 5,600 stóp i przebiega w spokojnym tempie od pięciu do dziesięciu mil na godzinę. Wycieczka jest odpowiednia dla wszystkich poziomów zaawansowania, od zupełnie początkujących do tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności na wymagającym zjeździe.

Najlepsze podróże rowerowe na Karaibach to te, które oferują piękne krajobrazy i wielkie rowerowe wyzwania. Ciepły klimat i soczyste krajobrazy sprawiają, że Karaiby są idealnym miejscem do jazdy na rowerze. Szacuje się, że 47,5 miliona Amerykanów regularnie jeździ na rowerze.

Blue Mountain Bicycle Tour jest prawdopodobnie najbardziej znaną trasą rowerową na Karaibach. Pojedziesz przez bujny górski krajobraz przez dziewięć do osiemnastu mil, a następnie zjedziesz do wodospadu na piknikowy lunch. Ta wycieczka jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i dla rodzin.

La Farola (droga do latarni) na Kubie

Położona w Sierra del Puril, droga do latarni jest najważniejszym punktem wycieczki na Kubę. Położona między miastami Baracoa i Santiago, jest popularną trasą rowerową we wschodniej Kubie. Rowerzyści mogą podziwiać krajobrazy i zatrzymywać się na przekąski po drodze. Na trasę można również dojechać klimatyzowanym autobusem, co zajmuje około 5 godzin i kosztuje 15 dolarów. Autobus ma jeden przystanek w Guantanamo City.

Podróż wzdłuż La Farola zabierze Cię przez krajobraz o bogatej kolonialnej historii i pięknych krajobrazach. Znajdziesz tu spokojne górskie drogi i przejdziesz przez gęste lasy. Flora wzdłuż drogi jest zróżnicowana i zmienna, z kaktusami i palmami królewskimi ustępującymi miejsca sosnom kubańskim i drzewom mango.

Latarnia została zbudowana w 1817 roku przez inżyniera armii hiszpańskiej. Zastąpiła ona starszą latarnię zbudowaną w 1724 roku. W 1885 roku została przedłużona o cztery metry i wyposażona w nowy system oświetlenia. Podczas hiszpańskiej wojny domowej została poważnie uszkodzona. W 1939 roku została wyremontowana przez Mauro Serreta i ponownie otwarta. Dziś latarnia służy jako muzeum poświęcone portowi w Maladze.

Bermudzki Szlak Kolejowy

Bermudzki Szlak Kolejowy to piękna, utwardzona trasa rowerowa, która biegnie ze wschodu na zachód. Szlak ten jest doskonałym miejscem do zażywania ruchu i podziwiania naturalnego piękna wyspy. Trasa otoczona jest pięknymi lasami śródlądowymi i zabytkami. Szlak przebiega również przez rezerwat przyrody Spittal Pond. Na Bermudach można wypożyczyć rowery za około 30-50 dolarów za dzień. Należy pamiętać, że rowery są często określane jako skutery na Bermudach, więc należy mieć to na uwadze podczas wypożyczania roweru.

Bermudzki Szlak Kolejowy jest jedną z najpiękniejszych podróży rowerowych na Karaibach. Popularna trasa rowerowa na wyspie, przechodzi przez bujne lasy, falujące zielone wzgórza i piękne zatoki. Szlak oferuje zróżnicowany teren i jest odpowiedni dla wszystkich typów rowerzystów. Szlak jest dobrze utrzymany, z wieloma miejscami do odpoczynku i cienia.

Szlak rozpoczyna się w Hamilton Parish, po drugiej stronie Flatts Inlet. Stamtąd dotrzesz do Akwarium, Muzeum Historii Naturalnej Bermudów i latarni morskiej Gibbs Hill. Na końcu szlaku będziesz miał okazję odwiedzić Bermuda Railway Museum, mieszczące się w dawnej stacji kolejowej. W pobliżu muzeum zatrzymują się autobusy linii 10 i 11.

Nevis Challenge: Peak of Biking

W pierwszej edycji Nevis Challenge, rowerzyści wyruszą na wymagającą 31-kilometrową przejażdżkę rowerową przez nierówny teren Nevis. Trasa będzie obejmować strome, kamieniste drogi i kilka stromych podjazdów. Rowerzyści mogą spodziewać się panoramicznych widoków na wulkaniczne szczyty wyspy, a także spotkań z miejscową przyrodą i mieszkańcami.

Trasa rozpoczyna się na plażach i wiedzie w głąb lądu, na północno-wschodni kraniec wyspy. Stamtąd kolarze podążają główną drogą wyspy, która wije się wokół majestatycznego szczytu Nevis. Trasę można pokonać w kierunku zgodnym lub przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a obie trasy charakteryzują się różnymi podjazdami i zjazdami.

The Nevis Challenge: The Peak of cycling in the Caribbean oferuje rowerzystom wymagający trzyczęściowy kurs rowerowy, który łączy wymagający trening cardio ze spektakularnymi widokami. Wędrówka jest najlepiej zrobić z przewodnikiem, który będzie dobrze zorientowany w florze i faunie. Cała wycieczka trwa od czterech do sześciu godzin, w zależności od poziomu kondycji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze jesienne podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najlepsze jesienne podróże rowerowe

Jesień to czas świętowania pięknych kolorów liści, a jazda rowerem po mieście to wspaniały sposób na doświadczenie tego…
Najlepsze podróże rowerowe do zwiedzania
Czytaj Dalej

Najlepsze podróże rowerowe do zwiedzania

Jeśli chcesz zwiedzić kraj na rowerze, to istnieje wiele wspaniałych opcji zwiedzania na rowerze. Na przykład, możesz cieszyć…
Najpiękniejsze podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najpiękniejsze podróże rowerowe

Wiele podróży rowerowych jest spektakularnych. Rowerzyści poetycko opowiadają o pięknie drogi. Ale najlepsze podróże to te, które zabierają…
Najlepsze podróże rowerowe dla rodzin
Czytaj Dalej

Najlepsze podróże rowerowe dla rodzin

Jeśli szukasz idealnych wakacji na rowerze, Europa ma wiele wspaniałych tras, które są idealne dla rodzin. Trasy te…