Najlepsze podróże rowerowe do zwiedzania

Najlepsze podróże rowerowe do zwiedzania

Jeśli chcesz zwiedzić kraj na rowerze, to istnieje wiele wspaniałych opcji zwiedzania na rowerze. Na przykład, możesz cieszyć się trasami off-road w Kostaryce, ścieżkami rowerowymi w Czarnogórze i długodystansowymi trasami w Szwajcarii. Istnieją nawet trasy off-roadowe wzdłuż Morza Wewnętrznego Seto.

Trasy terenowe w Kostaryce

Terenowe trasy rowerowe w Kostaryce to świetny sposób na poznanie najbardziej surowego terenu tego kraju. Trasy te są rzadko oddalone od cywilizacji, oferują wiele punktów zaopatrzenia i możliwości odpoczynku, a także stanowią dobre wyzwanie techniczne bez nadmiernego wysiłku. Podczas gdy warunki drogowe w Kostaryce są ogólnie dobre, wiele autostrad to wąskie dwupasmowe pułapki śmierci bez odpowiedniego pobocza dla rowerzystów.

Kostaryka może pochwalić się ponad osiemdziesięcioma trasami rowerowymi, od łagodnych do trudnych. Trasy te obejmują drogi drugorzędne, zakurzone szlaki i tereny górskie. Niektóre z nich są trudne i wymagają wielu dni jazdy na rowerze. Niektóre z trudniejszych tras znajdują się w Centralnym Paśmie Gór Wulkanicznych, podczas gdy inne biegną wzdłuż równin i dolin wybrzeża.

Inną popularną trasą jest Central Valley, która oferuje wspaniałe widoki na dolinę Orosi i rzekę Pejibaye. Podróż rozpoczyna się od krótkiego odpoczynku w lokalnym hotelu przed rozpoczęciem podróży. Następnego dnia będziesz wolny, aby odkryć miasto i okolice.

Półwysep Nicoya to kolejne wspaniałe miejsce na wakacje z rowerami terenowymi. Położony w północno-zachodniej części Kostaryki, Półwysep Nicoya może poszczycić się bujnymi lasami tropikalnymi, urwistymi zatokami i niekończącym się piaskiem. Region ten jest uważany za “Niebieską Strefę” przez National Geographic i jest domem dla kilku stulatków. Podczas tych tras spodziewaj się wyboistych dróg gruntowych, stromych wzniesień i przepraw przez wodę. Po drodze prawdopodobnie napotkasz kudłate małpy wyjec.

Ścieżki rowerowe w Czarnogórze

Jazda na rowerze w Czarnogórze to świetny sposób na poznanie wyjątkowego górskiego krajobrazu tego regionu. Kraj ten może pochwalić się ponad 300 kilometrami szlaków rowerowych. Popularna trasa EuroVelo 8 biegnie wzdłuż linii brzegowej Morza Śródziemnego i zaprasza rowerzystów do podziwiania dzikiej przyrody, z dala od zatłoczonych miast. Szlak rowerowy “Osmica” rozpoczyna się w mieście Plav i prowadzi rowerzystów wzdłuż rzeki Ljuca do miasta Gusinje.

Jazda na rowerze w Czarnogórze to aktywność przyjazna środowisku i najlepszy sposób na podziwianie zróżnicowanych krajobrazów tego kraju. Kraj ten szczyci się pięcioma parkami narodowymi, jeziorem wielkości Nowego Jorku, drugim najgłębszym kanionem na świecie i innymi cudami natury. Zróżnicowany teren sprawia, że Czarnogóra jest idealnym miejscem na rowerowe wakacje dla rodziny lub grupy. Co więcej, śródziemnomorski klimat sprawia, że jazda na rowerze w Czarnogórze jest aktywnością całoroczną. Szlaki rowerowe łączą wszystkie cuda natury w Czarnogórze.

Kanion rzeki Tara jest jednym z najgłębszych kanionów w Europie, o wysokości ponad 2000 metrów. Pasmo górskie Durmitor w Czarnogórze zawiera niezliczoną ilość dziewiczych górskich krajobrazów. Jest otoczony przez chrześcijańskie klasztory prawosławne i lokalne wioski. Znajduje się tam również wpisany na listę UNESCO Park Narodowy Durmitor, w którym znajduje się wspaniały kanion o głębokości 1300 m.

Jeśli szukasz trasy rowerowej pełnej przygód, rozważ przejazd przez góry Kucka Krajna, która jest zarówno wymagająca, jak i malownicza. Droga wspina się przez albańskie wioski i kanion Cijevna, zanim dotrze do miasta Korita. Stamtąd droga stopniowo wznosi się i staje się wyboista przez ostatnie 16 kilometrów. Po przejechaniu przez tereny leśne docieramy do przełęczy na wysokości 1845 m i jeziora Rikovacko.

Długodystansowe trasy w Szwajcarii

Jeśli kochasz jazdę na rowerze i chcesz zobaczyć kraj, w Szwajcarii jest wiele długodystansowych tras rowerowych, które są idealne do zwiedzania. W kraju tym znajduje się dziewięć krajowych tras rowerowych. Trasy te są oznakowane czerwonymi znakami drogowymi i posiadają jednocyfrowe numery. Różnią się one od regionalnych tras rowerowych Szwajcarii i są publikowane w języku niemieckim i francuskim. Opisy tras są narysowane w skali i będą pomocne przy planowaniu podróży.

Jedną z tras jest trasa rowerowa z Montreux do Rorschach, która zaczyna się i kończy w Montreux. Po drodze będziesz przejeżdżał obok dziesięciu jezior, wspinał się na góry i mijał historyczne zamki. Na tej trasie rowerowej znajduje się również most, który jest znany na całym świecie.

Inną opcją jest Rhone Cycle Route. Trasa ta wiedzie przez Park Przyrody Pfyn-Finges, wioskę winiarską Salgesch i zamki w Sion. Stamtąd prowadzi przez wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Lavaux i kończy się w kosmopolitycznym mieście Genewie. Stamtąd możesz kontynuować podróż Euro Cycle Route 17 aż do Morza Śródziemnego. Trasy te są dobrze oznakowane i oferują spektakularne widoki. Mimo że są dobrze utrzymane, niektóre z nich mogą przebiegać po naturalnych nawierzchniach, co wymaga nieco wcześniejszego planowania.

Inną opcją jest Challenge Tour, która łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Chociaż ta wycieczka rowerowa może nie być dla początkujących, rowerzyści na wszystkich poziomach mogą wziąć udział w tej podróży, zwłaszcza jeśli wcześniej trenują. Ta wymagająca trasa obejmuje 560 kilometrów w ciągu siedmiu dni.

Pamiętaj, że podczas długodystansowych tras należy się rozluźniać i rozciągać mięśnie. W tym celu można wykorzystać jogę, która w przerwach rozluźni nasze mięśnie. Na serwisie Obiektyw Sportowy znajdziesz wiele cennych informacji i wskazówek, z których warto skorzystać podczas długich tras.

Przejażdżki wzdłuż Morza Wewnętrznego Seto

Jeśli szukasz miejsca na relaksujące wakacje, powinieneś odwiedzić japońskie Morze Wewnętrzne Seto. Morze to jest niepodobne do żadnego innego morza w Japonii, a jego liczne wyspy zapewniają odwiedzającym wyjątkowe wrażenia. Podczas swojej podróży będziesz mógł cieszyć się jazdą na luksusowym jachcie, z szefem kuchni, pełnym wyposażeniem i możliwościami zwiedzania.

Morze Wewnętrzne Seto od czasów starożytnych było głównym węzłem transportu morskiego. Jest domem dla wielu portów przybrzeżnych i innych atrakcji. Jedną z głównych atrakcji Kure Line jest możliwość odwiedzenia tych portów. Na przykład port Kure rozpoczął działalność jako baza wojskowa w okresie Meiji (1868-1912), ale później przekształcił się w port handlowy, przyjmujący krajowe i międzynarodowe statki. W porcie znajduje się kilka fabryk przemysłu stoczniowego, a także rząd dużych dźwigów.

Podczas zwiedzania miasta można również odwiedzić wyspę Omishima. Na Omishimie znajduje się sanktuarium Oyamadumi, poświęcone bogu, który obserwuje Japonię z Omishimy. Można też wybrać się w rejs taksówką morską na wyspę, gdzie można urządzić sobie piknik z pysznymi przekąskami gotowanymi nad ogniskiem.

Inną wspaniałą okazją do zwiedzania jest jazda rowerem po malowniczym Morzu Wewnętrznym Seto. Możesz podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy z morza i zatrzymać się na kilku wyspach po drodze. Następnie odwiedź Park Obserwacyjny Kiro-san, gdzie możesz podziwiać wspaniałe widoki na morze.

Wyzwania w stylu Tour de France we Włoszech

Fani kolarstwa we Włoszech są niezwykle pasjonatami tego sportu i istnieje wiele możliwości, aby doświadczyć wyzwań kolarskich w stylu Tour de France. We Włoszech, Giro d’Italia ma historię sukcesów, wygrywali w nim BigMig Indurain w 1992 roku i Marco Pantani w 1998 roku. Giro jest uważany za jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów kolarskich na świecie i jest obowiązkowym punktem programu dla każdego fana kolarstwa.

Giro i Tour de France mają wiele podobieństw i różnic. Oprócz nakładających się kalendarzy, obie imprezy borykają się z niepewnością finansową i dopingiem, a także z nieefektywnymi strukturami zarządzania. Oba wydarzenia doświadczyły problemów z kluczowymi interesariuszami, w tym UCI i RCS Sport.

Pierwsza jazda na czas w ramach Touru odbyła się w 1934 roku pomiędzy La Roche-sur-Yon i Nantes, obejmując około 80 km. Od tego czasu Tour często zawiera dwie lub trzy jazdy na czas. Niektóre nowoczesne Tours mają nawet prolog. W La Baule w 1988 roku wydarzenie to zostało przemianowane na “la preface”. Typowy Tour de France zawiera dwie lub trzy jazdy na czas. W ostatnich latach, jazda na czas jest albo przedostatnim lub ostatnim etapem.

W Giro d’Italia występują trzy rodzaje koszulek: żółta koszulka dla lidera klasyfikacji generalnej, zielona koszulka dla lidera klasyfikacji generalnej, koszulka w kropki dla klasyfikacji górskiej oraz biała koszulka dla najlepszego młodego kolarza. Zespoły walczą również o najlepszą drużynę i czas całkowity.

Jazda na rowerze w Ameryce Południowej

Niezależnie od tego, czy chcesz pobudzić swoją krew i poznać zabytki nowego miasta, czy spędzić trochę czasu na łonie natury, jazda na rowerze w Ameryce Południowej jest idealnym sposobem na to. Jest to również świetny sposób na zwiedzanie okolicy przy ograniczonym budżecie. A jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem regionu na dwóch kółkach, znajdziesz wiele opcji niedrogich wypożyczalni. Wiele miast oferuje darmowe programy wypożyczania rowerów lub inne opcje, aby zachęcić mieszkańców do zejścia z drogi.

Jazda na rowerze w Ameryce Południowej nie jest dla osób o słabym sercu, ale może być niesamowitym sposobem na zobaczenie zabytków i poznanie różnych kultur. Jedną z najbardziej znanych tras jest droga Yungas, która łączy Coroico i La Paz. Bądź jednak ostrożny, ponieważ jest to ekstremalna trasa! Inną popularną trasą rowerową jest Park Narodowy Iguazu, który jest uważany za cud natury. Podczas jazdy rowerem przez ten park, będziesz mógł podziwiać niesamowity wodospad i scenerię dżungli.

Pasmo Andów jest największym pasmem górskim na świecie i na pewno spotkasz się z jego majestatycznym pięknem podczas wycieczki rowerowej po Ameryce Południowej. Możesz jeździć w górę i w dół tych górskich przełęczy, zyskując głębsze połączenie z górskimi bogami. Jazda rowerem po Andach w Argentynie i Boliwii daje możliwość poznania bogatej bioróżnorodności tego kontynentu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Przyczyny piszczenia hamulców rowerowych
Czytaj Dalej

Przyczyny piszczenia hamulców rowerowych

Istnieje kilka powodów, dla których hamulce Twojego roweru mogą piszczeć, w tym nieprawidłowe ustawienie klocków hamulcowych względem obręczy…
Najlepsze wiejskie podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najlepsze wiejskie podróże rowerowe

Jeśli kochasz plenery i jazdę na rowerze, jedną z najlepszych wiejskich podróży rowerowych jest podróż szlakiem. Appalachian Trail…
Pożyczki motocyklowe z zerową zaliczką
Czytaj Dalej

Pożyczki motocyklowe z zerową zaliczką

Jeśli chcesz sfinansować swój nowy rower, pożyczki motocyklowe z zerową zaliczką są dostępne dla Ciebie. Pożyczki motocyklowe z…