Najlepsze podróże rowerowe dla turystyki samochodowej

Najlepsze podróże rowerowe dla turystyki samochodowej

Ci, którzy nie chcą zostawiać swoich samochodów za sobą, mogą cieszyć się jedną z najlepszych podróży rowerowych na świecie. Szlak Rock Island Trail przeniesie Cię w czasie do lat 60-tych XIX wieku, podczas jazdy przez wiejskie tereny Missouri. Możesz również wybrać się na Danube Cycle Path, jedną z najsłynniejszych tras rowerowych w Europie. A jeśli chcesz poznać południową i południowo-zachodnią Amerykę, wypróbuj Southern Tier Bike Route.

Rock Island Trail – przeżyj przejażdżkę dyliżansem z 1850 roku przez tereny wiejskie Missouri

Na początku tego roku otwarto Rock Island Trail, dzięki czemu możesz przeżyć przejażdżkę dyliżansem przez tereny wiejskie Missouri i Illinois. Trasa ta była pierwotnie starą linią kolejową, Chicago, Rock Island and Pacific Railroad. Linia ta została zbudowana w 1852 roku pomiędzy Chicago a Rock Island, Illinois i rozciągała się przez wiejskie tereny Missouri i południowo-zachodnie Illinois. Linia ta nosiła przydomek “milk run” i transportowała towary rolne ze Środkowego Zachodu na rynek. Została ostatecznie przerwana na początku lat 80-tych, kiedy to ostatni pociąg odjechał z Kansas City.

Przed spędami bydła w końcu XVIII wieku, Szlak Oregonu był ważną trasą transportu zwierząt. Przed teksańskimi spędami bydła, bydło i owce były pędzone przez tę ziemię z miast środkowego zachodu do końca szlaku. Szlak ten zapewniał dogodny sposób transportu zwierząt gospodarskich ze środkowego zachodu na dalekie krańce zachodnich Stanów Zjednoczonych.

Szlak ma w wielu miejscach tylko 100 stóp szerokości. Przechodzi przez miasta Leeton, Windsor, Chilhowee, Pleasant Hill i Medford. Norval Netsch, 79-letni człowiek renesansu, jest właścicielem jednej z farm, które przytulają się do szlaku. Jest biologiem, leśnikiem i mistrzem rzemiosła.

Trasa ta była głównym szlakiem dla rdzennych Amerykanów, a także głównym szlakiem emigrantów i handlu. Przecinała również dwa pola bitewne wojny domowej i była znana jako “druciana droga”. Old Military Road jest obecnie częścią trasy rowerowej 66. Na szlaku można również podziwiać rekonstrukcje.

W 1800 roku mormońscy osadnicy podróżowali na zachód w pociągach z Nebraski do Utah. Na ogół podążali szlakami opisanymi powyżej, ale czasami wybierali trasy alternatywne. Joseph Heywood i William Hart Miles odbyli podróż Szlakiem Oregonskim, ale niektórzy osadnicy dotarli nieco dalej, wybierając inną trasę.

Dunajska Ścieżka Rowerowa – jedna z najbardziej znanych tras rowerowych w Europie

Znana jako jedna z najbardziej malowniczych tras rowerowych w Europie, Dunajska Ścieżka Rowerowa rozciąga się na długości 1200 km (745 mil) pomiędzy Wiedniem a Ratyzboną. Ścieżka ma w większości płaski teren i jest idealna dla początkujących i rekreacyjnych rowerzystów. Podczas gdy trasa jest w większości płaska, jest kilka pagórkowatych odcinków w Niemczech i Serbii.

Ogólnie rzecz biorąc, ścieżka rowerowa nad Dunajem prowadzi oddzielnymi drogami od ruchu samochodowego. Niektóre odcinki ścieżki są utwardzone, a niektóre nieutwardzone. Podczas gdy fundusze Unii Europejskiej wspierały budowę dunajskiej ścieżki rowerowej, niewiele przeznaczono na jej bieżące utrzymanie. W rezultacie odcinki ścieżki rowerowej ucierpiały z powodu fali mrozu i wybojów. Ponadto korzenie drzew i osady spowodowały pogorszenie stanu ścieżek.

Najpopularniejsze odcinki Dunajskiej Ścieżki Rowerowej to Passau – Wiedeń i Passau – Budapeszt. Jadąc samochodem, można wybrać alternatywną trasę do Ratyzbony, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta trasa jest mniej uczęszczana i ma piękne, otwarte krajobrazy. Z Ratyzbony do Passau ścieżka rowerowa ma długość około 45 km i jest dobrze oznakowana.

Jedną z najlepszych cech tej trasy rowerowej jest jej dostępność. Podczas gdy Węgry i Słowacja mają doskonałą infrastrukturę dla rowerzystów, po Budapeszcie jakość nawierzchni zaczyna się pogarszać. Na trasie znajduje się niewiele biur turystycznych i warsztatów rowerowych, a problemem może być bariera językowa.

Dunajska Ścieżka Rowerowa jest dobrze oznakowana i dobrze oznakowana. Posiada kilka krótszych i dłuższych tras, które omijają ruch samochodowy. Posiada również szereg połączeń i rozgałęzień. Większość z tych tras jest w dużej mierze płaska, więc rowerzyści o różnych umiejętnościach mogą cieszyć się podróżą.

Dunajską Ścieżkę Rowerową można przejechać w około 40 dni, pokonując średnio 100 km dziennie. Zaleca się jednak, by na pokonanie trasy przeznaczyć od 40 do 50 dni, by móc skorzystać z dni przeznaczonych na zwiedzanie.

Oprócz malowniczych krajobrazów, nad Dunajem znajduje się kilka interesujących miejsc historycznych i uroczych małych miasteczek. Podczas tej wycieczki rowerowej możesz podziwiać historyczne ruiny Wiednia lub wspaniałą architekturę góry Postlingberg.

Southern Tier Bike Route – Niesamowita podróż przez południową i południowo-zachodnią Amerykę

Niezależnie od tego, czy szukasz przygody związanej z wycieczkami rowerowymi, czy po prostu chcesz wysiąść z samochodu i doświadczyć natury w najlepszym wydaniu, istnieje wiele opcji w południowych i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Trasa rowerowa Southern Tier Bike Route rozciąga się na 3 177 mil przez osiem stanów od Kalifornii do Florydy. Mapy opublikowane przez Adventure Cycling Association zawierają szczegółowe informacje na temat miast, przez które będziesz przejeżdżać, a także kempingów i schronisk, w których możesz się zatrzymać po drodze. Istnieje również organizacja Warm Shower Organization, która łączy rowerzystów z ludźmi oferującymi gorące prysznice, schronienia i miejsce na placu dla rowerów.

Southern Tier Bike Route jest najkrótszą trasą rowerową w Stanach Zjednoczonych, charakteryzującą się dużą różnorodnością krajobrazu, klimatu i kultury ludzkiej. Rozpoczyna się w St. Augustine na Florydzie i prowadzi przez Missisipi, Alabamę i Luizjanę, z popularną ostrogą do Nowego Orleanu. Następnie przekracza granicę z Teksasem, gdzie trasa prowadzi przez równinne tereny Zachodniego Teksasu. W El Paso dociera się do granicy z Meksykiem i dalej do Nowego Meksyku, kończąc w Kalifornii.

Podróżowanie z dziećmi ogranicza Twoje możliwości. Jeśli podróżujesz bez dzieci, masz większą elastyczność, ale powinieneś unikać podróży w okresie letnim, kiedy kraj prawdopodobnie będzie wypełniony rodzinami z dziećmi. Ponadto pogoda będzie nieprzyjemnie gorąca w większości kraju. Możesz również rozważyć podróżowanie jesienią lub wczesną wiosną, kiedy temperatury są niższe, z szansą na suchą pogodę.

Jeśli chcesz cieszyć się pięknem południowych Stanów Zjednoczonych, możesz również wynająć samochód i przejechać przez Southern Tier Bike Route w stanie Nowy Jork. Trasa ta jest popularna i obejmuje najbardziej malownicze obszary w obu stanach. Będzie wymagała od Ciebie odrobiny jazdy, a będziesz zaskoczony niesamowitym krajobrazem.

Możesz także dołączyć do grupy na Facebooku “Epic Adventure Along the Southern Tier 2022”, aby śledzić ich przygody. Grupa ma aktualizacje statusu i zdjęć, które napotykają. Jest forum, na którym można podzielić się doświadczeniami na trasie i spotkać innych podróżników.

South Downs Way

Podróż rowerowa South Downs Way to świetny sposób, aby wyjść i zobaczyć trochę okolicy. Ta 100-milowa trasa biegnie przez południowo-wschodnie wybrzeże Anglii. Jest to popularny szlak rowerowy w Wielkiej Brytanii i został niedawno sfilmowany przez filmowca George’a Marshalla. Obejrzyj film poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tej trasie rowerowej.

Istnieje wiele powodów, dla których jazda rowerem po South Downs Way jest świetnym sposobem na poznanie przyrody. Jest ona dostępna z Londynu i stanowi świetną opcję na rodzinne wypady. Sceneria jest przepiękna, a Ty zaczerpniesz świeżego powietrza podczas jazdy wśród starożytnych lasów. Są tam nawet rzeki, w których można wiosłować, aby uzyskać trochę świeżej wody.

South Downs Way to terenowy szlak narodowy, który rozciąga się od Winchester do Eastbourne. Rowerzyści mogą poświęcić dwa lub trzy dni na pokonanie całej trasy rowerem. Jednak rowerzyści muszą zawsze ustępować miejsca pieszym i upewnić się, że trzymają się w grupach nie większych niż trzy.

Jeśli chcesz zobaczyć okolicę z lotu ptaka, możesz zdecydować się na wycieczkę samochodową wzdłuż South Downs Way. Ta malownicza trasa rozpoczyna się w Winchesterze i prowadzi przez niższe podnóża Downs, gdzie można zobaczyć słynny Cheesefoot Head, gdzie generał Eisenhower przemawiał do żołnierzy przed lądowaniem w D-Day w 1944 roku. Następnie możesz kontynuować jazdę do Beacon Hill, rezerwatu przyrody położonego tuż nad Exton. Stamtąd można podziwiać widoki na Solent i Isle of Wight.

Podczas gdy turystyka samochodowa jest popularna w South Downs, można również zdecydować się na jazdę rowerem wzdłuż niej. Jeśli lubisz jeździć po pagórkach, możesz pokonać tę trasę także nocą. Słońce powoli zachodzi nad pagórkami, a owce mijają cię w świetle reflektorów. Będziesz zaskoczony pięknem tego starożytnego krajobrazu.

Podróż rowerem wzdłuż South Downs Way może być dość uciążliwa, więc musisz upewnić się, że masz wygodny rower. Rower elektryczny sprawi, że ta wycieczka będzie o wiele łatwiejsza.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy rower jest pojazdem?
Czytaj Dalej

Czy rower jest pojazdem?

Rower to pojazd napędzany pedałami, posiadający dwa koła zamontowane do ramy. Kierowca roweru jest określany jako rowerzysta lub…