Najlepsze podróże rowerowe dla surferów i osób uprawiających Stand-Up Paddleboarding

Najlepsze podróże rowerowe dla surferów i osób uprawiających Stand-Up Paddleboarding

Jeśli chcesz doświadczyć jednych z najlepszych miejsc do surfowania i stand-up paddleboarding na wschodnim wybrzeżu, możesz chcieć wziąć wycieczkę rowerową. W tym artykule dowiesz się o 16-milowej trasie, która łączy mocno zaludnione regiony północnej części Outer Banks. Trasa rozpoczyna się w Kitty Hawk i wije się przez lekko uczęszczane drogi, zanim połączy się z boczną ścieżką prowadzącą do wody. Podczas jazdy miniesz Wright Brothers National Memorial i Nags Head Woods Ecological Preserve. Przejeżdżasz również przez główne autostrady.

Team Surfing USA

Jazda na rowerze może być idealnym sposobem na poznanie nadmorskich społeczności. Wiele wycieczek rowerowych łączy popularne miasta plażowe z parkami narodowymi i miejscami historycznymi. Niektóre z nich to Kill Devil Hills Loop w Północnej Karolinie, która jest świetna dla zwykłych rowerzystów. Kill Devil Hills Loop to krótka, okrężna trasa, która łączy obszary mieszkalne z dostępem do oceanu lub dźwięku. Inne trasy, takie jak Corolla Loop, to malownicza trasa nadmorska, która okrąża latarnię morską Currituck Beach. Inne trasy mogą zabrać Cię do lokalnych sklepów i plaż po drodze.

Stand-up paddleboarding to sport ekstremalny polegający na staniu na desce i używaniu wiosła do napędzania się przez fale. Oferuje unikalny trening cardio i jest świetnym sposobem na ucieczkę od stresu. Daje również paddlers unikalny widok na ocean. Niektórzy ludzie używają swoich desek do wędkowania, podczas gdy inni używają ich do wielodniowych przygód.

Amelia Island’s Corolla Beach Trail

Surfowanie i stand-up paddleboarding to popularne zajęcia na Amelia Island. Jest tu kilka niezatłoczonych miejsc do surfowania, do których można dopłynąć tylko łodzią. Najbliższy dostęp do tych miejsc jest przy Sawpit Boat Ramp. W pobliżu plaży znajduje się publiczny parking, do którego można dojechać samochodem, co jest zaletą dla osób z małymi dziećmi. W pobliżu znajduje się również Outer Banks Maritime Center, które oferuje muzeum morskie i kolekcję antyków.

Jeśli jesteś początkujący, możesz zacząć od wycieczki kajakowej z przewodnikiem. Ta wycieczka zabierze Cię przez meandrujące słone bagna. Możesz nawet zobaczyć kilka dzikich koni, które zostały przywiezione przez hiszpańskich odkrywców. Ruiny Dungeness mogą być widoczne z wody.

Amelia Island’s Mountains to Sea cross-state route

Jest kilka sposobów, aby cieszyć się tą północną wyspą Florydy, od pięknych plaż po nietknięte mokradła. Historyczna dzielnica śródmiejska jest popularnym miejscem zakupów i posiłków, nie brakuje tu też rozrywek dla całej rodziny. Dla miłośników wiosłowania, którzy chcą przeżyć więcej przygód, Amelia Island jest idealnym wyborem. Możesz wypożyczyć deskę w lokalnym sklepie i wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po okolicznych drogach wodnych.

Najpopularniejsza wycieczka z Amelia Island na Cumberland Island. Jest to stosunkowo krótkie wiosłowanie i można je wykonać w ciągu jednego dnia. Jednak jest to również jedna z najbardziej niebezpiecznych tras, ponieważ przecina Cumberland Sound, który może mieć prądy pływowe i duży ruch łodzi. Ta trasa jest najlepsza dla doświadczonych wiosłujących, którzy mogą poradzić sobie z silnymi prądami i falami, ale początkujący wiosłujący powinni być ostrożni i zapisywać się na wycieczkę tylko wtedy, gdy warunki są idealne.

Amelia Island’s Shell Beach

Amelia Island to małe plażowe miasteczko w północno-wschodniej części Florydy, które jest świetnym miejscem do surfowania i pływania na desce z wiosłem. Wyspa ma trzynaście mil plaż i nieskazitelnie czystych wód, z mnóstwem rodzimych dzikich zwierząt, które dotrzymają ci towarzystwa. Jest tu również ponad czterdzieści publicznych punktów dostępu do plaży. Dla bardziej odważnych, możesz wziąć udział w wycieczkach kajakiem i deską z wiosłem z przewodnikiem po okolicy.

Możesz również odwiedzić Fort Clinch State Park, znajdujący się na Amelia Island. Park jest otwarty przez cały rok, a wjazd do niego kosztuje zaledwie 6 dolarów za samochód. Park ma skaliste molo i nie jest tak zatłoczony jak atlantyckie nabrzeże Florydy. Park posiada również jedne z najbliższych kempingów na plaży na Florydzie.

Po wycieczce rowerowej do Shell Beach, możesz spędzić trochę czasu na surfowaniu i stand-up paddleboarding na pięknych białych piaskach. Istnieje kilka szlaków, z których możesz wybrać, a niektóre są nawet idealne dla początkujących. W wypożyczalni w parku można nawet wypożyczyć deskę surfingową i stand-up paddleboard. A dla tych, którzy lubią muszle, Shell Island jest świetnym miejscem do ich poszukiwania. Miejscowi twierdzą, że najlepszy czas na szukanie muszli jest po wielkim sztormie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze podróże rowerowe w Azji
Czytaj Dalej

Najlepsze podróże rowerowe w Azji

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowej podróży rowerowej w Azji, rozważ 450-kilometrową wyprawę rowerową wzdłuż rzeki Mekong. Pojedziesz z Wientianu…
Bike Week w Myrtle Beach
Czytaj Dalej

Bike Week w Myrtle Beach

Jeśli planujesz wakacje w Myrtle Beach, koniecznie zarezerwuj hotel z wystarczającą ilością miejsca na rowery i przyczepę. Jeśli…