Najlepsze podróże rowerowe dla motocyklistów

Najlepsze podróże rowerowe dla motocyklistów

Rowery to najlepszy sposób, aby cieszyć się drogami. Nie ma nic lepszego niż wiatr we włosach i spalanie w nogach. Nigdy nie zapomnisz o tym. Ten artykuł ma kilka sugestii. Podążaj za tymi trasami, a będziesz miał najbardziej przyjemną wycieczkę rowerową w historii.

Lanark Highlands Loop

Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, Lanark Highlands Loop to doskonała opcja dla Ciebie. Pośrednia trasa prowadzi przez falujące wzgórza i piękne krajobrazy. Będziesz mijał zabytkowe kościoły, pola golfowe i urocze wioski. Miniesz również miejską toaletę, jeśli chciałbyś zrobić sobie przerwę.

Pętla Lanark Highlands to 66,3-milowa trasa z 60% dróg szutrowych. Jest to świetna trasa do treningu rowerowego. Sceneria jest spektakularna, z różnorodnymi lasami i pięknymi liśćmi. Jest to wymagająca podróż, ale oferuje malownicze naturalne krajobrazy.

Jest tu wiele miejsc, w których można się zatrzymać i podziwiać krajobraz. Prowincja ma kilka doskonałych miejsc, ale planowanie wycieczki rowerowej jesienią może być trudne. Warunki drogowe mogą się zmieniać, więc upewnij się, że sprawdzisz je przed wyjazdem. Upewnij się, że jesteś przygotowany na nieprzewidywalną pogodę i dzikie zwierzęta po drodze. Na zimne dni przyda się herbata w termosie. Może być to herbata granulowana lub zwykła, najważniejsze, aby rozgrzała organizm.

Inną popularną trasą rowerową jest trasa Harper to Balderson. Ta 26 km trasa prowadzi przez malownicze tereny rolnicze, z uroczymi małymi krytykami po drodze. Trasa ta zaczyna się w Perth, a zatrzymuje się w Balderson i Glen Tay. Jest też trasa rowerowa Maberly do McDonalds Corners. Ta trasa to także malownicze widoki na zachodnie tereny hrabstwa Lanark.

Inną popularną trasą w okolicy jest Pig Trail. Jest to wspaniała trasa rowerowa z dużą ilością ostrych zakrętów i zwrotów. Ma również pewne zmiany wysokości, ale widoki są niesamowite. Z ponad 1000 mil nieutwardzonej drogi do pokonania, trasa ta może być ukończona w 5 do 8 dni.

Trasa prowadzi wzdłuż A816 przez niskie wzgórza i przechodzi przez Oban. A816 zapewnia gładki rozmach drogi A. Miasto Oban ma prehistoryczne korzenie, ale zostało znacznie zaludnione w XIX wieku. Dziś miasto jest ruchliwym portem promowym i centrum turystyki.

D400 to długa droga, która w Turcji ciągnie się przez ponad 2032 kilometry. Latem temperatura może sięgać czterdziestu stopni Celsjusza. Route des Grandes Alpes to kolejna słynna trasa, która ciągnie się przez Alpy na długości ponad siedemdziesięciu kilometrów.

Przełęcz Tizi n’Test

Wbrew nazwie, przełęcz Tizi n’Test nie jest przełęczą – to utwardzona droga, która oddziela Marrakesz na północy od pustyni Sahara na południu. Droga jest w ciągłym ruchu i wspina się na ponad dwa tysiące metrów. Pomimo stromego nachylenia, przełęcz oferuje malownicze widoki i kilka świetnych warunków do jazdy.

Droga Ait Benhaddou-Telouet jest niesamowita. Wspina się wzdłuż rzeki i przez lokalne wioski. Chociaż droga jest kamienista w niektórych momentach, jest idealna dla rowerów szosowych. Alternatywnie można zjechać z przełęczy Tizi n’Test do wybrzeża Atlantyku w Agadirze.

Podczas gdy niektóre kraje nadają się do spokojnej jazdy, inne najlepiej przemierzać na pełnym gazie, aby podziwiać krajobrazy. W tej książce jest wszystkiego po trochu, a doświadczenia motocyklowe każdego z nas będą inne. Niektóre kraje zostały pominięte, ponieważ nie oferują wypożyczalni rowerów lub wycieczek z opcją bike-inclusive, podczas gdy inne zostały pominięte ze względu na samą długość podróży. Niektóre kraje zostały pominięte również ze względu na sytuację polityczną.

Maroko oferuje niesamowity wachlarz krajobrazów i kultur i jest egzotycznym miejscem położonym blisko Europy. Przełęcz Tizi n’Test, z dramatyczną scenerią, jest jedną z najlepszych podróży rowerowych dla motocyklistów.

Jeśli jesteś doświadczonym motocyklistą, rozważ wzięcie udziału w kursie pierwszej pomocy dla motocyklistów przed wyruszeniem w tę podróż. Są odcinki, na których będziesz kilka godzin od pomocy medycznej, a taki certyfikat będzie dużą pomocą w nagłych wypadkach.

Lakes-to-Locks Passage

Jeśli masz ochotę na wycieczkę drogową po północnym wschodzie, rozważ podróż wzdłuż Lakes-to-Locks Passages, połączonych ze sobą szlaków wodnych. Amerykańskie Lakes to Locks Passage i kanadyjskie Route du Richelieu są zarówno malowniczymi drogami szybkiego ruchu, które łączą te dwa stany. Korytarz scenic byway został wyznaczony przez Departament Transportu Stanu Nowy Jork (USDOT) jako All-American Road. W prawie każdej społeczności znajdziesz centrum kulturalne i historyczne, więc nie zapomnij się zatrzymać!

Przejazdy od jeziora do zamków to wspaniałe połączenie krajobrazów, w tym Parku Adirondack. W całym parku będziesz przejeżdżał przez jedne z najpiękniejszych miejsc dzikiej przyrody w regionie. Oprócz Jeziora Champlain, trasa przebiega również przez rzekę Upper Hudson i Kanał Champlain. Prowadzi również przez miejsca historyczne i przepaść Ausable.

Przejścia od jeziora do jeziora to świetne miejsce do jazdy motocyklem, zwłaszcza jeśli jesteś poszukiwaczem przygód. Po drodze znajdziesz wiele atrakcji, od jazdy na rowerze po spływy kajakowe. Na trasie znajduje się również kilka malowniczych przystanków, w tym Soo Locks. Śluzy Soo to cud inżynierii, który pozwala przepływać przez nie frachtowcom o wielkości nawet 1000 stóp. Przejście przez system rzeki St. Mary’s, która jest jedną z największych rzek na świecie, zajmuje około 9 godzin.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najlepsze wielodniowe podróże rowerowe

Jeśli jesteś rowerzystą, wielodniowa podróż rowerowa to świetny sposób na zobaczenie kraju. Niezależnie od tego, czy szukasz długiej,…