Najlepsze jesienne podróże rowerowe

Najlepsze jesienne podróże rowerowe

Jesień to czas świętowania pięknych kolorów liści, a jazda rowerem po mieście to wspaniały sposób na doświadczenie tego sezonu. Możesz wynająć rower od Fancy Apple, który oferuje wysokiej jakości rowery, które są idealne do tego typu wycieczek. W regionie można również cieszyć się Laurel Highlands rail to trail, pętlą Laurel Valley i Delaware Canal Towpath.

Flash of Gold

Podróż rowerowa Flash of Gold zabierze Cię przez malowniczy krajobraz Steamboat Springs, Colorado. Będziesz jeździć na rowerze wśród żółtych drzew osikowych jesienią, pedałując wzdłuż szlaku Flash of Gold Mountain Bike Trail. Szlak jest częścią sieci szlaków Buffalo Pass i przechodzi od gładkich zakrętów do technicznych, ręcznie budowanych szlaków, które wspinają się na szczyt przełęczy.

Trasa prowadzi przez Wielką Kotlinę i Góry Skaliste Kolorado. Po drodze zobaczysz orły, łosie i lwy górskie. Przygotuj się jednak na nieprzewidywalną pogodę: deszcz i śnieg mogą wstrzymać Twoją podróż, a błyskawice mogą zatrzymać ją na wiele tygodni.

Pętla Laurel Valley

Położona w górach pętla Laurel Valley jest jedną z najlepszych jesiennych podróży rowerowych. Ta 17-milowa pętla wije się przez bogate lasy i górskie potoki. Trasę najlepiej podziwiać w połowie jesieni, kiedy liście zmieniają kolor. Szlak przecina kilka estakad i jest bardzo malowniczy.

Ta jazda jest prosta, ale stroma. Prowadzi z Occidental, CA do Russian River, potem na wybrzeże, a następnie z powrotem w głąb lądu. Chociaż jest kilka stromych wzgórz i trudny teren, jazda nie jest zbyt zatłoczona. Jeśli jednak planujesz zatrzymać się w Bodega Bay, pamiętaj, że ten obszar jest popularnym miejscem turystycznym i może być zatłoczony podczas letnich i świątecznych weekendów.

Na trasie pętli Laurel Valley znajduje się wiele malowniczych widoków i historycznych miejsc do odwiedzenia. Trasa może być dostosowana do celów i zainteresowań użytkownika. Można na przykład wybrać się na samotną wycieczkę rowerową lub dołączyć do grupy rowerzystów na wycieczkę rowerową. Po ukończeniu pętli będziesz miał okazję zwiedzić okoliczny region na dwóch kółkach.

Pętla Laurel Valley to piękna przejażdżka dla miłośników rowerów i tych, którzy po prostu chcą podziwiać jesienne kolory. Przejażdżka rozpoczyna się 400-stopniowym wzniesieniem i kontynuowana jest na mniej więcej równym terenie. Po drodze można zobaczyć Mount Saint Helena i góry Mayacamas.

Delaware Canal Towpath

Jeśli szukasz świetnego miejsca do jazdy na rowerze w stanie Pensylwania, rozważ podróż rowerem po Delaware Canal Towpath. Ten piękny szlak biegnie wzdłuż kanału, więc będziesz miał okazję zobaczyć wiele malowniczych krajobrazów i cieszyć się naturą w tym samym czasie. Po drodze znajdziesz znaki, które wyjaśniają historię kanału, a nawet będziesz miał okazję zobaczyć kilka dzikich zwierząt.

Wycieczki rowerowe po ścieżce Delaware Canal Towpath mogą obejmować zarówno łatwe przejażdżki rodzinne, jak i długie wyprawy wytrzymałościowe. Możesz rozpocząć swoją wycieczkę rowerową od Morrisville i zakończyć w Trenton. Można również przedłużyć swoją podróż łącząc się z Delaware and Raritan Canal Trail. Możesz również dodać 30-milowy odcinek New Jersey do swojej podróży rowerowej, aby ją wydłużyć.

Jeśli wolisz krótszą trasę, możesz spróbować pętli, która zaczyna się w Alexis DuPont High School, która znajduje się w Wilmington. Następnie trasa wije się przez kręte tylne drogi i przechodzi obok Winterthur Museum, w którym znajduje się słynna kolekcja amerykańskich sztuk dekoracyjnych. Możesz również przejechać przez Kennett Square, urocze miasteczko, które warto odwiedzić.

Na malowniczej ścieżce holowniczej nie ma ruchu ulicznego ani innych przeszkód. Jest obsadzona drzewami i ma minimalną zmianę wysokości. Chociaż w pobliżu śluz i rozlewisk znajdują się niewielkie wzniesienia, teren nie jest zbyt wymagający dla rowerów górskich. Choć większość ścieżki jest utwardzona, po deszczu można napotkać kilka błotnistych odcinków. Rowery górskie lub żwirowe są najlepsze na błotniste odcinki ścieżki.

Istnieją dwa oddzielne odcinki Delaware Canal Towpath: Newtown to Lehigh Towpath Trail oraz Delaware and Lehigh Towpath Trail. Oba są popularnymi celami rowerowymi, więc warto poznać oba.

Ticonderoga

Bicycle New York wyczarterował dwa promy na podróż z Manhattanu do Highlands, NJ, gdzie można rozpocząć podróż i zakończyć ją w tym samym miejscu. Promy odpływają z Pier 11 na Manhattanie o 6:30AM i 8:30AM. Wycieczka rowerowa jest otwarta dla rowerzystów na wszystkich poziomach i oferuje wiele opcji, w tym trasę stulecia, która obejmuje 9000 stóp na 105 mil, krótszą trasę i uroczystość po przejściu.

Szlak łączy się z licznymi szlakami turystycznymi w okolicy, w tym z Great Lakes Seaway Trail i Genesee Valley Greenway. Rowerzyści będą mogli również podziwiać widoki na jezioro Champlain i góry Adirondack podczas pedałowania wzdłuż szlaku. Trasa oferuje również zajęcia poza rowerowe zarówno dla rowerzystów, jak i osób nie będących rowerzystami.

Ścieżki i szlaki rowerowe są obfite w Ticonderoga. Można wybierać spośród tras łatwych, średnich i zaawansowanych. W zależności od Twoich umiejętności, możesz przejechać od 13 do 33 mil dziennie. Istnieją również wycieczki z przewodnikiem dla początkujących. Przewodnicy pomogą Ci wybrać najlepszą trasę dla Ciebie i Twojego budżetu. Będziesz otoczony przez piękne jesienne liście i malownicze widoki po drodze.

Jazda na rowerze przez bujny krajobraz Adirondacks to idealny sposób na doświadczenie jednej z najpiękniejszych jesiennych pór roku. Podczas tej wycieczki można zwiedzić kilka historycznych fortów i wiosek. Będziesz mógł również cieszyć się pływaniem w parkach stanowych i odwiedzaniem muzeów i eksponatów. Ponadto, można znaleźć uroczy sklep z pamiątkami z lokalnymi rzemiosłami i przedmiotami wykonanymi w Adirondack.

Jeśli szukasz długiego weekendu, aby podziwiać jesienne liście, spróbuj jednego z wielu festiwali rowerowych w okolicy. Fall Foliage Bike Festival to czterodniowa impreza, która odbywa się od 17 do 19 października i kończy się w Staunton w Wirginii. Festiwal obejmuje trzynaście tras i oferuje zniżki w lokalnych firmach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Yamaha YB125G cena w Pakistanie
Czytaj Dalej

Yamaha YB125G cena w Pakistanie

Jeśli planujesz kupić nowy motocykl po raz pierwszy i nie masz dużo pieniędzy, to możesz wybrać najlepszy motocykl…
Przyczyny piszczenia hamulców rowerowych
Czytaj Dalej

Przyczyny piszczenia hamulców rowerowych

Istnieje kilka powodów, dla których hamulce Twojego roweru mogą piszczeć, w tym nieprawidłowe ustawienie klocków hamulcowych względem obręczy…