Jak nawoskować rower za pomocą 7 Pro Wax

Jak nawoskować rower za pomocą 7 Pro Wax

Jeśli szukasz profesjonalnego wosku do swojego roweru, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten produkt został stworzony, aby wytrzymać najcięższe dyscypliny i testy wytrzymałościowe, w tym najdłuższe dystanse maratonów. Raz nałożony Pro Wax utrzymuje się przez kilka tygodni i może być odświeżony poprzez odtłuszczenie i nałożenie nowej warstwy wosku. Produkt ten jest idealny dla rowerzystów, którzy są zawsze w ruchu.

Używanie komercyjnych wosków do roweru 7 pro wax

Używanie dostępnych na rynku wosków do roweru jest wygodnym i niedrogim sposobem na utrzymanie wykończenia roweru. Możesz używać różnych rodzajów wosku w zależności od potrzeb i klimatu, w którym jeździsz. Na przykład, wosk na zimną pogodę będzie lepszy niż ten na ciepłą. Jeśli jeździsz często lub w różnych klimatach, doskonałym wyborem będzie wosk typu all-temp. Użycie tego typu wosku sprawi, że Państwa rower zachowa dobry wygląd przez wiele lat.

Przed zastosowaniem komercyjnego wosku do roweru należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu łańcucha i upewnieniu się, że smar nie jest zbyt gorący lub zbyt zimny. Silny odtłuszczacz i wieszak na ubrania to przydatne narzędzia do czyszczenia łańcucha. Zawsze trzymaj je w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Pamiętaj również o dokładnym wysuszeniu łańcucha przed nałożeniem na niego wosku. Użycie suszarki do włosów lub sprężonego powietrza może pomóc w wysuszeniu łańcucha.

Po zastosowaniu wysokiej jakości smaru uzupełniającego, można nałożyć na rower wysokiej jakości wosk handlowy. Pomoże to uszczelnić wtopiony wosk i zapewni dodatkowe smarowanie. Smary uzupełniające, takie jak Silca i Zero Friction Cycling, pomagają również chronić łańcuch przed rdzą i innymi zanieczyszczeniami. Ostatnim krokiem jest przetarcie łańcucha alkoholem, aby usunąć resztki wosku.

Korzyści wynikające z woskowania łańcuchów

Woskowanie łańcucha rowerowego może przedłużyć żywotność układu napędowego. Dzięki zmniejszeniu kontaktu metalu z metalem, nawoskowany łańcuch może przejechać nawet 15 000 km lub 0,5 mm poniżej wskaźnika zużycia. Zalety woskowanych łańcuchów bike 7 pro są nie tylko kosmetyczne. Zmniejszają one również tarcie i hałas, dzięki czemu jazda rowerem staje się bardziej płynna i kontrolowana.

Aby łańcuchy służyły dłużej, możesz zastosować smar kroplowy lub wosk. Gorący wosk jest lepszy dla powierzchni łańcucha niż zimny, ale nie woskuj go przed jazdą. Środek smarny w postaci kropli nadaje się do wszystkich rodzajów łańcuchów i jest doskonałym wyborem dla osób jeżdżących z dużym przebiegiem. Wosk jest również łatwiejszy do nałożenia niż tradycyjne smary, co czyni je idealnymi do ponownego woskowania pomiędzy sesjami woskowania na gorąco.

Po nawoskowaniu łańcucha przez pierwsze 20 minut będzie on odczuwalny jako sztywny, ale w ciągu około 30 minut będzie gładki jak szkło. Warto go wygrzać przed jazdą, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia rdzy i innych problemów. Przed woskowaniem upewnij się, że układ napędowy jest wolny od żwiru i smaru. Do montażu łańcucha po nawoskowaniu należy użyć specjalnego szybkozłącza lub sworznia łączącego.

Czyszczenie roweru 7 pro wax

Istnieje kilka etapów czyszczenia roweru za pomocą 7 Pro Wax, dlatego upewnij się, że używasz odpowiedniego płynu czyszczącego i nakładasz produkt w odpowiedniej kolejności. Części roweru powinny być czyszczone jako ostatnie, a następnie należy wykonać pozostałe kroki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj czystego wiadra i świeżych materiałów eksploatacyjnych podczas całego procesu. Aby nałożyć wosk, wystarczy nałożyć go na środek każdego ogniwa łańcucha. Następnie za pomocą miękkiej szmatki należy wytrzeć rower, po czym osuszyć go czystym ręcznikiem.

Po nałożeniu wosku należy oczyścić łańcuch, unikając smarów i olejów. Dzięki temu wosk będzie nakładany na czyste powierzchnie, a łańcuch pozostanie wolny od zanieczyszczeń. Użycie wieszaka na łańcuch zapobiegnie również przyklejaniu się zanieczyszczeń do wosku. Po nałożeniu wosku upewnij się, że znajdujesz się w miejscu o dobrej wentylacji. Upewnij się, że jesteś z dala od dzieci i wartościowych przedmiotów. Należy również upewnić się, że łańcuch jest nieskazitelnie czysty. Olej i tłuszcz mogą powodować przyklejanie się wosku do łańcucha.

Przed nałożeniem wosku na łańcuch należy przetrzeć go szmatką. Szmata z miękką szczotką może pomóc w czyszczeniu łańcucha lepiej niż szczotka. Jeżeli nie posiadacie Państwo stojaka, możecie po prostu odwrócić rower na kierownicy lub siodełku. Jeśli nie masz stojaka, możesz podłożyć pod niego szmatę, aby nie porysować powierzchni roweru. Następnie należy jeszcze kilka razy przejechać łańcuchem przez szmatę, a jeśli zauważymy plamy smaru, należy je rozetrzeć palcem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Najtrudniejsze podróże rowerowe
Czytaj Dalej

Najtrudniejsze podróże rowerowe

Wyzwanie rowerowe zaczyna się na plaży nad Oceanem Spokojnym, a kończy na górze Wuling w Chinach. Znane jest…
Który rower ma największy przebieg?
Czytaj Dalej

Który rower ma największy przebieg?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów motocykli. Ale jak zdecydować, który z nich zapewni Ci największy przebieg?…