Czy kaski rowerowe są wymagane?

Czy kaski rowerowe są wymagane?

Kaski rowerowe pomagają rowerzystom zachować bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko urazów głowy. Chociaż nie ma przepisów federalnych wymagających stosowania kasków rowerowych, wielu rowerzystów nosi je dla lepszej widoczności. Kaski rowerowe zmniejszają również ryzyko urazów głowy o około 30 procent. Rząd federalny również zachęca rowerzystów do ich noszenia. Kaski rowerowe można kupić w Internecie lub w lokalnym sklepie rowerowym. Zakup jednego kosztuje mniej niż 2$ i jest łatwy w użyciu.

Nie ma prawa federalnego wymagającego kasków rowerowych

Wielu rowerzystów jest przeciwnych obowiązkowym przepisom dotyczącym kasków rowerowych. Twierdzą oni, że przepisy te zniechęcają do jazdy na rowerze, pomniejszają korzyści płynące z ćwiczeń i mogą być niesprawiedliwie stosowane przez lokalne organy ścigania. Co więcej, rząd federalny nie uchwalił żadnego prawa nakazującego rowerzystom noszenie kasków. Jednak ostatnie badania przeprowadzone przez National Transportation Safety Board wykazały, że noszenie kasku rowerowego zwiększyłoby bezpieczeństwo jazdy na rowerze.

Podczas gdy nie ma prawa federalnego wymagającego kasków rowerowych, wiele stanów ma prawa, które wymagają używania kasków. W niektórych stanach obowiązują przepisy dotyczące wszystkich grup wiekowych, podczas gdy w innych istnieją lokalne rozporządzenia, które dotyczą tylko dzieci poniżej 18 roku życia. Większość stanów ma prawa dotyczące kasków, które mają wymóg minimalnego wieku trzynastu lat, ale możesz sprawdzić wymagania w swoim stanie. Niektóre miasta mają mieszankę przepisów lokalnych i państwowych. Jeśli nie jesteś pewien, czy w Twoim mieście obowiązuje prawo dotyczące kasków rowerowych, przeczytaj stronę internetową Bicycle Helmet Safety Institute, aby uzyskać więcej informacji.

Chociaż nie ma prawa federalnego wymagającego kasków rowerowych, stany są zobowiązane do posiadania własnych przepisów. W zależności od stanu, może to wpłynąć na Twoją zdolność do odzyskania odszkodowania od kierowcy, który spowodował wypadek. Wiele stanów traktuje naruszenie tych przepisów jako automatyczne zaniedbanie. Dlatego też będziesz musiał udowodnić, że nie doznałbyś obrażeń, gdybyś miał na sobie kask. W przypadku wypadku z udziałem kierowcy, który zawinił, możesz być w stanie uzyskać od niego odszkodowanie, nawet jeśli nie miałeś na sobie kasku.

Chociaż nie ma przepisów federalnych wymagających noszenia kasków rowerowych, niektóre stany mają prawo wymagające ich noszenia. W dwudziestu jeden stanach obowiązują przepisy wymagające kasków rowerowych dla wszystkich rowerzystów, a w kolejnych pięciu obowiązują przepisy wymagające kasków rowerowych dla młodych rowerzystów. Oprócz tych praw państwowych, niektóre samorządy lokalne mogą wymagać kasków rowerowych dla ogółu społeczeństwa. Koszt używania kasku zależy od lokalizacji.

W stanie Connecticut nie ma prawa stanowego wymagającego kasków rowerowych. Jednak niektóre miasta mają przepisy wymagające używania kasku rowerowego przez dzieci poniżej 13 roku życia. Jeśli jesteś dzieckiem, prawo to dotyczy Cię tylko wtedy, gdy Twoje dziecko ma mniej niż 17 lat.

Istnieje lokalne rozporządzenie, które wymaga od rowerzystów noszenia kasków rowerowych na terenie miasta i hrabstwa. Oprócz wymogu noszenia kasku rowerowego na ulicach miast, miasta w Nowym Jorku i New Jersey wymagają od rowerzystów noszenia kasku podczas jazdy po terenie publicznym. Zarządzenia w tych dwóch miastach mają na celu zapobieganie wypadkom rowerowym. Miasta te również egzekwują prawo i zachęcają rowerzystów do noszenia kasków.

Niezależnie od prawa federalnego, przy zakupie kasku rowerowego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze i najważniejsze, należy sprawdzić stopień bezpieczeństwa kasku rowerowego. Kask powinien być odporny na uderzenia i nie powinien zsuwać się z brody. Po drugie, zawsze zapinaj kask. Powinien on ściśle przylegać do podbródka. Jeśli klamra nie trzyma się na podbródku, ryzykujesz poważnym urazem głowy.

Kaski rowerowe zapewniają lepszą widoczność

Kaski rowerowe zapewniają rowerzystom lepszą widoczność w ciągu dnia. Można je również wzbogacić o naklejki odblaskowe lub jaskrawe kalkomanie. W warunkach słabego oświetlenia rowerzyści muszą być widoczni w oddali. Większość rowerzystów nosi lampki na rowerze lub mocuje je do kasków. Lampki do kasków rowerowych są coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia i są dostępne z różnymi funkcjami. Oprócz zapewnienia lepszej widoczności, światła te poprawiają również ogólne bezpieczeństwo rowerzystów.

Choć kaski rowerowe są dostępne w różnych kolorach, najbardziej oczywistą korzyścią z używania jaskrawoczerwonego lub zielonego kasku rowerowego jest jego większa widoczność w ciągu dnia. Kolory te odbijają światło łatwiej niż inne kolory i sprawiają, że rowerzysta jest bardziej widoczny. Dodatkowo kolory te odbijają światło, dzięki czemu rowerzyści są widoczni w nocy i w słabo oświetlonych miejscach. Kaski rowerowe o jaskrawych kolorach mogą pomóc rowerzystom w uniknięciu kolizji w warunkach słabego oświetlenia.

Kask rowerowy Giro Pro został zaprojektowany dla maksymalnej ochrony. Jest wystarczająco szeroki, aby zakryć skronie i większą część czaszki. Kask Giro zawiera nawet ochronną wkładkę polistyrenową, która nie ulega zapoceniu. Ma 24 otwory wentylacyjne i 1 z wbudowaną siatką na owady, co pomaga utrzymać rowerzystom chłód i ochronę. Dalej, kask Giro Pro ma wyjmowaną wewnętrzną wkładkę, która jest łatwa do czyszczenia.

Styl kasków rowerowych jest również ważny. Niektóre mają więcej wentylacji niż inne, podczas gdy inne mają porty do włosów i daszki. Ważne jest, aby nosić kask, który jest dobrze dopasowany, ponieważ pomoże to rozproszyć siły w razie wypadku. Prawidłowo dopasowany kask pozwala również rowerzyście lepiej widzieć, co ułatwia mu widoczność. Dzięki temu kierowcy będą mniej rozproszeni podczas jazdy, a rowerzyści bezpieczniejsi.

Oprócz zapewnienia lepszej widoczności, kaski rowerowe zapewniają również lepszą amortyzację i ochronę przed zderzeniami. Warstwa EPS pomaga absorbować energię uderzenia poprzez stopniową kompresję. Jest to ważna cecha, ponieważ pozwala warstwie EPS szybciej rozpraszać energię uderzenia. Warstwa EPS odgrywa również kluczową rolę w bezpieczeństwie jazdy na rowerze poprzez zmniejszenie szczytowego przyspieszenia. Te cechy są dostępne tylko w kaskach rowerowych, dlatego dla bezpieczeństwa ważne jest, aby kupić wysokiej jakości.

Wiele kasków rowerowych jest wykonanych ze specjalną powłoką, która poprawia widoczność i zmniejsza ryzyko obrażeń. POC Octal X SPIN to wersja popularnych szosowych kasków rowerowych, która posiada specjalną wyściółkę i wkładki ścinające. Funkcja ta zmniejsza siły rotacyjne działające na mózg. Przepisy CPSC nie wymagają ochrony przy uderzeniach skośnych, więc ta cecha jest korzystna dla rowerzystów.

Zmniejszają ryzyko urazu głowy

Kask rowerowy jest niezbędnym akcesorium do noszenia podczas jazdy na rowerze. Ryzyko urazu głowy podczas jazdy na rowerze jest znacznie zmniejszone, gdy nosi się kask rowerowy. Stosowanie kasków rowerowych może zmniejszyć ryzyko urazów głowy w wielu różnych sytuacjach. Najskuteczniejsze kaski rowerowe są zaprojektowane tak, aby zapobiegać urazom głowy podczas upadku z roweru. Chociaż używanie kasków rowerowych powinno być dobrowolne, niektóre państwa wymagają tego w pewnych sytuacjach.

W wypadku rowerowym głowa jest często pierwszym obiektem uszkodzeń. Kiedy rowerzysta zostaje zrzucony z roweru, nagłe wyhamowanie może poważnie wstrząsnąć mózgiem. Jednakże kaski rowerowe pomagają zmniejszyć opóźnienie i rozłożyć siłę uderzenia, zapobiegając złamaniom głowy. Jednak ta korzyść jest kontrowersyjna i trudna do potwierdzenia za pomocą randomizowanych badań kontrolowanych. Pomimo ich pozytywnego wpływu na zapobieganie urazom głowy, badania dotyczące kasków rowerowych opierały się na danych pochodzących ze szpitalnych wypadków rowerowych.

Chociaż kaski rowerowe zmniejszają ryzyko urazów głowy, inne strategie mogą być bardziej skuteczne. Na przykład, odpowiednie zaprojektowanie roweru i utrzymanie dróg może zmniejszyć ryzyko urazów. Ulepszone praktyki projektowania, produkcji i naprawy rowerów mogłyby zmniejszyć ryzyko urazów. Jednak żadna z tych strategii nie eliminuje całkowicie potrzeby stosowania kasków rowerowych. W chwili obecnej kaski rowerowe są zalecane przez wielu ekspertów jako sposób na zmniejszenie urazów głowy.

Najnowsze badanie pokazuje, że kaski rowerowe zmniejszają ryzyko urazów głowy o 85%. Zespół kierowany przez Roberta S. Thompsona, MD, dyrektora ds. opieki prewencyjnej w Group Health Cooperative of Puget Sound, zebrał dane dotyczące rowerzystów w 1989 roku. Badanie wykazało, że tylko 7% rowerzystów z urazami głowy nosiło kask rowerowy w porównaniu z 24% rowerzystów bez kasku. Badanie zostało opublikowane w New England Journal of Medicine i jest obecnie powszechnie znane jako “redukcja urazów głowy o 85%”

Kaski MIPS zawierają wewnętrzną warstwę z tworzywa sztucznego i rozciągliwą tkaninę. Systemy te mają za zadanie zapobiegać sile rotacyjnej i przekierować energię do mózgu. Systemy te zmniejszają również siłę rotacyjną, co oznacza, że ryzyko urazów głowy jest znacznie zmniejszone. Pomimo tych ulepszeń, kaski MIPS nadal nie zapewniają całkowitej ochrony przed kolizją. Jednak nadal pomagają zmniejszyć ryzyko urazu głowy. Naukowcy z Virginia Tech doszli do wniosku, że kaski MIPS zapewniają porównywalną ochronę.

Chociaż kaski zmniejszają ryzyko urazu głowy, nie chronią w pełni przed urazami mózgu. Wiele kasków dziecięcych nie jest odpowiednio dopasowanych, co może być czynnikiem sprzyjającym. Kaski rowerowe o nieodpowiednim dopasowaniu stwarzają większe ryzyko urazu głowy w porównaniu z kaskami o prawidłowym dopasowaniu. Należy również pamiętać, że kaski nie występują w jednym rozmiarze. Jeśli kupujesz kask rowerowy dla swojego dziecka, upewnij się, że kupujesz dla niego kask o odpowiednim rozmiarze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy pedały rowerowe są uniwersalne?
Czytaj Dalej

Czy pedały rowerowe są uniwersalne?

Kiedy przychodzi do wyboru pedałów rowerowych, rozmiar jest ważnym czynnikiem. Należy upewnić się, że rozmiar pedałów jest odpowiedni…
Wypożyczalnia rowerów w pobliżu mnie
Czytaj Dalej

Wypożyczalnia rowerów w pobliżu mnie

Jeśli szukasz wypożyczalni rowerów w pobliżu mnie w Nowym Jorku, istnieje kilka miejsc, które oferują tę usługę. Wypożyczalnie…