Czy jazda na rowerze jest lepsza od chodzenia?

Czy jazda na rowerze jest lepsza od chodzenia?

Decydując się na kolejną formę ćwiczeń, warto wybrać jazdę na rowerze. Jest ona efektywna czasowo i spala więcej kalorii niż chodzenie. Spędzasz również mniej czasu w pozycji siedzącej, co jest bardzo korzystne dla Twojego zdrowia. Jazda na rowerze wymaga jednak zakupu i utrzymania roweru, czego możesz nie chcieć, jeśli brakuje Ci gotówki. Poza tym, chodzenie jest świetnym sposobem na spalanie kalorii.

Korzyści z jazdy na rowerze w porównaniu z chodzeniem

Jazda na rowerze jest doskonałą formą ćwiczeń i może być również przyjemna. Można to zrobić z przyjaciółmi lub rodziną i pozwala na świeże powietrze. Jazda na rowerze poprawia nastrój i może pomóc Ci poczuć się zrelaksowanym i zadowolonym po ciężkiej pracy. Pomaga również zmniejszyć stres i jest tańszy niż inne formy ćwiczeń. Przejażdżki rowerowe są świetne zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. I, one również spalić więcej kalorii niż inne formy ćwiczeń. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać rower zamiast chodzenia.

Rowerzyści są mniej narażeni na zawał serca. Ryzyko wystąpienia zawału serca u rowerzystów jest o 20% niższe niż u spacerowiczów. Jednak wielkość redukcji ryzyka zależy od tego, jak daleko trzeba dojeżdżać do pracy. Na przykład, dwugodzinny spacer do pracy nie jest praktyczny dla wielu osób. Dodatkowo, chodzenie do pracy jest dobre dla zdrowia psychicznego. Nie zawsze jednak łatwo jest wyrobić w sobie nawyk jazdy na rowerze. Jazda rowerem do pracy to świetna opcja dla tych, którzy mieszkają na obszarach o dużym natężeniu ruchu lub długich dojazdach do pracy.

Podczas gdy obie metody transportu mogą być korzystne dla Twojego zdrowia, jazda na rowerze jest szczególnie dobra dla Twojego ciała. Badania wykazały, że osoby, które regularnie chodzą lub jeżdżą na rowerze mają mniej problemów ze zdrowiem psychicznym. Badania wykazały, że rowerzyści mają niższe ryzyko rozwoju problemów z układem krążenia niż osoby nie jeżdżące na rowerze. Podobnie, chodzenie może zmniejszyć ryzyko udaru. Może również zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka okrężnicy o 45 procent, jak wynika z chińskiego badania.

Jazda na rowerze pomaga również spalić więcej kalorii. Jazda na rowerze może być świetnym sposobem na utratę wagi i uzyskanie formy. Jednak jazda na rowerze może być niebezpieczna i powinna być uprawiana tylko z odpowiednim sprzętem. Rowery wymagają noszenia kasku, więc należy pamiętać o noszeniu kasku ochronnego. Ponadto, powinieneś ćwiczyć bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze lub spaceru. Dodatkowo nie należy jeździć na rowerze słuchając zbyt głośno muzyki.

Jazda na rowerze wykorzystuje inny zestaw mięśni niż chodzenie. Chodzenie pracuje głównie z mięśniami nóg, podczas gdy jazda na rowerze wykorzystuje gluteus maximus i hamstrings. W miarę zwiększania prędkości jazdy na rowerze, będziesz używał więcej mięśni pośladkowych niż podczas chodzenia. Jazda na rowerze pracuje również z mięśniami pośladkowymi biodra i ścięgnami, co zwiększa aktywność tych mięśni. Chodzenie również zwiększa aktywność tych mięśni, gdy idziesz pod górę lub wchodzisz na górę.

W porównaniu z chodzeniem, jazda na rowerze jest łatwiejsza i szybsza. Ma również mniejszy wpływ na Twoje stawy i kości niż chodzenie. Jazda na rowerze spala również więcej kalorii na godzinę. Jazda w umiarkowanym tempie pozwala spalić około 563 kalorii w ciągu godziny, czyli prawie dwa razy więcej niż chodzenie. Gdy ćwiczysz regularnie, powinieneś wykonywać co najmniej 150 minut jazdy na rowerze lub 300 minut chodzenia dla utraty wagi. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na jazdę pod górę, możesz zwiększyć nachylenie i prędkość na bieżni.

Zwiększone ryzyko urazów związanych z jazdą na rowerze

Istnieje duże ryzyko urazów związanych z jazdą na rowerze, szczególnie w przypadku dzieci. Dzieci są narażone na urazy związane z wypadkami rowerowymi, zwłaszcza te, które jeżdżą po chodniku. Obrażenia te są poważniejsze niż w przypadku innych rodzajów wypadków rowerowych. Co więcej, obrażenia te mogą również prowadzić do hospitalizacji. Zespół badawczy stwierdził, że im większy dystans pokonywali rowerzyści, tym większe było ryzyko obrażeń. W związku z tym, przed podjęciem próby dojazdu rowerem należy podjąć środki ostrożności dotyczące jazdy na rowerze.

Na Uniwersytecie w Glasgow zbadano dokumentację szpitalną 230 390 osób dojeżdżających do pracy w 22 miejscach w Wielkiej Brytanii. Spośród nich 5 704 osoby dojeżdżające do pracy używały rowerów jako podstawowego środka transportu. Badacze stwierdzili, że w przypadku rowerzystów ryzyko urazu było o 45% wyższe. Pomimo tego, badacze zauważyli, że jazda na rowerze ma kilka korzyści zdrowotnych. Wyniki te są warte rozważenia, ale ważne jest, aby zachować środki ostrożności.

Najczęstsze urazy związane z jazdą na rowerze to złamania kości i pęknięcia twarzy. Urazy te często powodują znaczny ból, a nawet amputacje. Złamane kości i zwichnięcia są również powszechne, szczególnie w przypadku kolizji tylnych. Złamania kości dotyczą zazwyczaj klatki żebrowej i ramion. Inne obrażenia mogą obejmować krwawienie wewnętrzne i uszkodzenia organów. Ponadto rowerzyści powinni nosić kask, aby chronić swoje ważne organy.

Środowisko, w którym jeżdżą rowerzyści również ma wpływ na ryzyko urazów. Rowery są podatne na utratę równowagi podczas wypadku, a rowerzyści są narażeni na ruch samochodowy. Może to prowadzić do upadków, otarć i złamań kości. Zaleca się jazdę na rowerze w środowisku, w którym pasy rowerowe są oddzielone od drogi. Badanie wykazało również, że liczba podjazdów przecinających pasy rowerowe wpływa na ryzyko obrażeń.

Chociaż rowery są bezpieczniejsze na jezdniach, niektóre badania sugerują, że rowerzyści na ścieżkach rowerowych mają zwiększone ryzyko obrażeń. Podobnie, w badaniu przeprowadzonym w Holandii porównano wskaźniki obrażeń rowerzystów na ścieżkach rowerowych z tymi na ulicy. Mimo że ścieżki rowerowe są bezpieczniejsze, wytyczne inżynierskie w USA odradzają ich stosowanie. W tym badaniu rowerzyści odnosili większe obrażenia na ścieżkach rowerowych niż na ulicy. Badanie to było pierwszym, które porównywało wskaźniki obrażeń pomiędzy ścieżkami rowerowymi a ulicami i wykazało wyraźną różnicę we wskaźnikach obrażeń.

Zwiększone ryzyko obrażeń w wyniku jazdy na rowerze jest związane z rowerami jadącymi pod prąd. Jadąc w grupie, rowerzyści muszą być świadomi swojego otoczenia, zwłaszcza na drogach o dużym natężeniu ruchu. Pomoże to rowerzystom uniknąć kolizji z pojazdami mechanicznymi. Ponadto, rowerzyści powinni używać certyfikowanych kasków. Rowerzyści powinni również zaopatrzyć się w odpowiednie rozmiary i konserwację swoich rowerów. Powinni unikać jazdy po ciemnych i szybkich drogach.

Zwiększona ilość kalorii spalanych na rowerze

Przejażdżka rowerem jest doskonałym sposobem na spalenie większej ilości kalorii niż w przeciwnym razie spożywałbyś chodząc lub jeżdżąc samochodem. Jazda na rowerze z umiarkowaną prędkością może spalić do 215-240 kalorii na pół godziny, podczas gdy szybsze rowery mogą spalić do 420-500 kalorii na pół godziny. Możesz również dołączyć do jazdy w grupie, aby zmaksymalizować spalane kalorie. Kluczem do zwiększenia treningu rowerowego jest wybranie odpowiedniego roweru dla swojej wagi i wzrostu.

Jazda na rowerze do pracy to świetny sposób na spalenie większej ilości kalorii niż standardowy dojazd do pracy. W przeciwieństwie do tego, dojazd do pracy samochodem jest siedzący. Jazda na rowerze po tej samej trasie każdego dnia nie zmaksymalizuje spalania kalorii. W miarę poprawy kondycji możesz zmieniać trasę, aby zwiększyć ogólne spalanie kalorii. W miarę poprawy kondycji organizm dostosowuje się do nowej trasy rowerowej, zużywając przy tym mniej energii.

Waga jest kolejnym czynnikiem, który może zwiększyć spalanie kalorii podczas jazdy na rowerze. Ludzie, którzy ważą więcej niż przeciętnie, spalają więcej kalorii niż osoby lekkie, ponieważ wymagają więcej energii do poruszania się. Na przykład osoba o wadze 150 funtów jeżdżąca na rowerze z prędkością 5,5 mph spali 250 kalorii w ciągu godziny; osoba, która waży ponad 600 funtów spali oszałamiające 900 kalorii. Podobnie, osoba ważąca 210 funtów może jeździć na rowerze przez godzinę z prędkością 12mph.

Jazda na rowerze to także zabawny i niedrogi sposób na spalenie setek kalorii. Najlepsze jest to, że można to robić niemal wszędzie. Możesz nawet zabrać swój rower do parku lub sklepu spożywczego! Istnieją niezliczone korzyści z jazdy na rowerze dla ćwiczeń, a jest to niedrogie i dostępne dla ludzi w każdym wieku. Rower może pomóc Ci rozwinąć mięśnie szybciej i skuteczniej. Istnieje wiele powodów, aby zacząć jeździć na rowerze dzisiaj. Jazda na rowerze to świetny sposób na zdobycie kondycji i utrzymanie jej!

Liczba kalorii spalanych podczas jazdy na rowerze różni się w zależności od Twojej wagi i rodzaju roweru, na którym jeździsz. W porównaniu z kolarstwem szosowym, kolarstwo górskie wymaga więcej energii fizycznej i cięższego roweru. Ponadto, teren w kolarstwie górskim jest znacznie bardziej szorstki i wymaga więcej energii. Zwiększona ilość kalorii spalanych na rowerze jest wyższa niż w przypadku biegania. A 30-minutowy bieg jest bardziej efektywny niż 30-minutowa jazda na rowerze. Istnieją inne czynniki, które mogą wpływać na trening rowerowy, ale te czynniki są na ogół najważniejsze.

Jazda rowerem po płaskim terenie jest znacznie łatwiejsza niż pedałowanie pod górę. Przeciętny rowerzysta ważący 175 funtów i jadący ze stałą prędkością 15 mph spali 353 kalorie na godzinę w płaskim terenie. Jednak ta sama osoba spali do dziewięćset osiemdziesiąt cztery kalorie na godzinę na trzyprocentowym wzniesieniu. Jednak liczba ta może być trudna do określenia, ponieważ wiele czynników odgrywa rolę, w tym stopień nachylenia i czas trwania jazdy na rowerze. Co więcej, opór wiatru sprawi, że pedałowanie na wzgórzach będzie znacznie trudniejsze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Który rower jest legendą w Indiach?
Czytaj Dalej

Który rower jest legendą w Indiach?

Jest kilka motocykli, które stały się legendami w Indiach. Należą do nich Bajaj Pulsar, Hero Honda CBZ, Yamaha…
Wypożyczalnia rowerów w pobliżu mnie
Czytaj Dalej

Wypożyczalnia rowerów w pobliżu mnie

Jeśli szukasz wypożyczalni rowerów w pobliżu mnie w Nowym Jorku, istnieje kilka miejsc, które oferują tę usługę. Wypożyczalnie…